ARCHITEKT BIELSKO-BIAŁA

BIURO ARCHITEKTONICZNE BIELSKO-BIAŁA

Jesteśmy grupą architektów i projektantów tworzących interdyscyplinarne studio projektowe. Realizujemy zadania z zakresu architektury, projektowania wnętrz i projektowania produktu na terenie Bielska-Białej oraz całego kraju. Charakteryzujemy się śmiałymi i odważnymi pomysłami oraz nieszablonowym podejściem do tematów projektowych. Nazwa naszej pracowni projektowej zaczerpnięta została z łacińskiego genius loci, oznaczającego opiekuńczego ducha miejsca. Odnosi się ona do sposobu projektowania, w którym szukamy relacji i kontekstu architektury i otoczenia.

BIURO PROJEKTOWE BIELSKO-BIAŁA

Nasze biuro projektowe Bielsko-Biała przywiązuje dużą wagę do harmonijnego, spójnego i funkcjonalnego projektowania, poszukując inspiracji w otaczającym świecie, przekładając je na projekty. Marka Genius Loci Architekci została założona w 2007 roku przez małżeństwo polskich architektów Marię i Jacka Rypułów. Kilkanaście lat owocnej pracy przejawia się w  realizacji licznych  projektów również na terenie Bielska-Białej i okolicznych miejscowości.

Projekt domu Bielsko-Biała Architektura Genius Loci Architekci

ARCHITEKT BIELSKO-BIAŁA – CZY WARTO?

Oferujemy wsparcie na każdym etapie inwestycji – od analiz i projektów koncepcyjnych, przez pełnobranżowe projekty budowlane, po nadzory autorskie. Jesteśmy pracownią projektową, która projektuje, poszukując relacji i dialogu z otoczeniem. Krajobraz polskich gór jest nam szczególnie bliski. To tu zaprojektowaliśmy m.in. Dom w Bystrej, Dom w Łodygowicach czy też Dom w Bielsku Białej. Dużą wagę przywiązujemy do indywidualnego projektowania, wolnego od imitacji i katalogowej kalkomanii. Współpracujemy z osobami świadomymi swoich potrzeb oraz oczekiwań względem poziomu i jakości architektury. Projektujemy, prowadząc dialog z inwestorem i otoczeniem. Nie boimy się odważnych decyzji – przełamujemy stereotypy i poszukujemy najtrafniejszych rozwiązań. Jesteśmy świadomi, że dobra architektura to wspólny spacer architekta i inwestora. Tylko taka droga, doprowadzić może do owocnego finiszu, czyli realizacji upragnionego dzieła. 

Tworzenie projektu indywidualnego zapewnia wolność i możliwość personalizacji w taki sposób, aby ukończony budynek, niezależnie od jego przeznaczenia, był w pełni zgodny z konkretnymi potrzebami. Nie warto poprzestawać na uniwersalnych rozwiązaniach, kiedy projekt można przygotować praktycznie na miarę, przez cały czas mając świadomość, że nad całością realizacji czuwa doświadczony architekt. Bielsko Biała – ale także okoliczne miejscowości na terenie Śląska oraz w innych częściach kraju, poprzez zwrot ku nowoczesnej architekturze skupionej na potrzebach użytkownika, mogą stopniowo zmieniać swój lokalny koloryt. Nasze studio stara się zachęcać do zerwania z katalogową powtarzalnością na rzecz wyjątkowych projektów opartych na wysokiej jakości designie.

Dom od architekta Bielsko-Biała projektowanie domów architekci Genius Loci

ARCHITEKCI BIELSKO-BIAŁA

Nasza pracownia architektoniczna zajmuje się w Bielsku-Białej realizacją tematów z zakresu projektowania obiektów kubaturowych. Wśród naszych realizacji są projekty domów jednorodzinnych, budynki hotelowe oraz biurowe, obiekty użyteczności publicznej czy biblioteka. Jednym z interesujących projektów naszej pracowni jest projekt architektoniczny Domu na wzgórzu z widokiem na miejski krajobraz Bielska-Białej. Dom zrealizowany został na zboczu góry w kontekście przyrodniczym. Wykorzystując walory otoczenia i lokalizacyjne działki, skierowaliśmy główną oś widokową domu w stronę miasta, które każdej nocy migocze  mnóstwem lamp. mieszkańcom tego domu każdego wieczoru towarzyszy przepiękny, zapierający dech w piersi, widok. Pochodną takiego sposobu myślenia o architekturze, są tarasy które okalają budynek, będąc niczym amfiteatr dla spektaklu światła, odbywającego się w oddali. Dom, który zmienia się o zmroku, będąc jednocześnie cały czas w bliskiej relacji z sąsiadującą przyrodą. 

Harmonijna relacja obiektu budowlanego do otoczenia jest dla nas nie tylko jedną z inspiracji, ale także celem. To sposób na wykorzystanie pełni potencjału drzemiącego w danej parceli. Opracowanie koncepcji w ten sposób umożliwia stworzenie projektów wpisanych w kontekst miejsca, spójnych wizualnie, współgrających z ukształtowaniem terenu i jednocześnie ekscytujących. Biuro architektoniczne Bielsko Biała zajmuje się opracowywaniem projektów ściśle powiązanych z potrzebami klienta. Dzięki temu wynik tej współpracy – ukończony obiekt kubaturowy jest opracowany na miarę wymagań właściciela. Takie podejście do tworzenia projektów architektonicznych pozwala uciec od banalnych, mało oryginalnych wzorców oraz katalogowej nudy na rzecz rozwiązań prawdziwie oryginalnych.

Dom od architekta projektowanie domów Genius Loci Architekci

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ BIELSKO-BIAŁA

Biuro projektowania wnętrz w Bielsku-Białej Genius Loci tworzy nietuzinkowe i niebanalne projekty również w Bielsku-Białej. Dbamy o to, by projekt był wspólnym spacerem klienta i projektanta – wyjątkową przygodą, zwieńczoną niezwykłym efektem. Tworzymy wnętrza prywatne, jak domy, mieszkania, apartamenty oraz lofty. Zajmujemy się projektowaniem wnętrz w Bielsku-Bialej i przestrzeni komercyjnych oraz publicznych. Wśród naszych realizacji są przestrzenie biurowe, wnętrza hotelowe i restauracyjne. Mamy spore doświadczenie w projektowaniu salonów kosmetycznych oraz gabinetów SPA. Jesteśmy laureatami konkursu Wnętrze Roku. Bielsko-Biała jest miastem, które z roku na rok rozwija się coraz prężniej – miastem świadomych inwestorów, którzy zabiegają o wysoką jakość architektury oraz tworzących ją wnętrz. Jednym z projektów wnętrz autorstwa naszej pracowni na terenie Bielska-Białej, jest projekt wnętrz budynku biurowego. Projekt, który w czytelny i przejrzysty sposób stworzył interesującą przestrzeń pracy. Biuro, które łączy w sobie ideę pracy w przestrzeni open space z praktycznymi względami codziennych obowiązków. Stworzona przestrzeń to mariaż naturalnych materiałów i nowoczesności w całej okazałości.

Architekt Bielsko Biała – studio projektowe Genius Loci ma do zaoferowania koncepcje oparte także na inspiracjach wywiedzionych wprost z piękna natury. Jest to mocne odniesienie, widoczne zarówno w realizowanych przez nasze studio projektach obiektów kubaturowych, jak również wnętrz, a nawet mebli i dodatków. W naszej działalności stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość wykonania oraz przykładamy wagę do detali – to one są niezbędne dla zbudowania charakteru projektu. Nie stronimy od wykorzystania najwyższej jakości materiałów: naturalnego drewna, kamienia, a także rzemieślniczo formowanego szkła oraz metalu, które stanowią najlepszy nośnik dla proponowanych przez nasze biuro koncepcji.

Projektowanie wnętrz Bielsko-Biała Genius Loci Architekci

WZORNICTWO, PROJEKTOWANIE PRODUKTU W BIELSKU-BIAŁEJ

Jesteśmy interdyscyplinarnym studiem projektowym pracującym w Bielsku-Białej. Projektujemy w każdej skali, zaczynając od obiektów przestrzennych, przez projektowanie wnętrz a także projektowanie w tej najmniejszej, ale za to jak wymagającej, mikroskali projektowania produktu. Projektujemy elementy wyposażenia wnętrz, tworzymy projekty mebli i oświetlenia. Pracujemy dla producentów elementów wyposażenia wnętrz na południu kraju w tym w Bielsku-Białej. Wśród naszych realizacji znaleźć można projekty stołów, projekty krzeseł, projekty lamp. Stworzony przez nas projekt łóżka Organique dla naszej marki Gie El, wyróżniony został nagrodami Diament Meblarstwa w kategoriach mebel oraz design, a także finałową nagrodą Top Design Award. Zaprojektowana przez nas miedziana lampka biurkowa znalazła się na łamach międzynarodowego magazynu GQ, na stałe wpisując się w kanon dobrego designu. Jesteśmy otwarci na współpracę z markami i producentami z Bielska-Białej oraz całego śląska, którzy poszukują nieszablonowych rozwiązań, merytorycznego wsparcia i unikatowego wzornictwa.

Projektowanie wnętrz Bielsko-Biała Genius Loci Architekci

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]