ARCHITEKT BIELSKO-BIAŁA

BIURO ARCHITEKTONICZNE BIELSKO-BIAŁA

Jesteśmy grupą architektów i projektantów tworzących interdyscyplinarne studio projektowe. Realizujemy zadania z zakresu architektury, projektowania wnętrz i projektowania produktu na terenie Bielska-Białej oraz całego kraju. Charakteryzujemy się śmiałymi i odważnymi pomysłami oraz nieszablonowym podejściem do tematów projektowych. Nazwa naszej pracowni projektowej zaczerpnięta została z łacińskiego genius loci, oznaczającego opiekuńczego ducha miejsca. Odnosi się ona do sposobu projektowania, w którym szukamy relacji i kontekstu architektury i otoczenia.

BIURO PROJEKTOWE BIELSKO-BIAŁA

Nasze biuro projektowe przywiązuje dużą wagę do harmonijnego, spójnego i funkcjonalnego projektowania, poszukując inspiracji w otaczającym świecie, przekładając je na projekty m.in. w Bielsku-Białej. Marka Genius Loci Architekci została założona w 2007 roku przez małżeństwo polskich architektów Marię i Jacka Rypułów. Kilkanaście lat owocnej pracy przejawia się w  realizacji licznych  projektów również na terenie Bielska-Białej i okolicznych miejscowości.

Projekt domu Bielsko-Biała Architektura Genius Loci Architekci

ARCHITEKT BIELSKO-BIAŁA – CZY WARTO?

Oferujemy wsparcie na każdym etapie inwestycji – od analiz i projektów koncepcyjnych, przez pełnobranżowe projekty budowlane, po nadzory autorskie. Jesteśmy pracownią projektową, która projektuje, poszukując relacji i dialogu z otoczeniem. Krajobraz polskich gór jest nam szczególnie bliski. To tu zaprojektowaliśmy m.in. Dom w Bystrej, Dom w Łodygowicach czy też Dom w Bielsku Białej. Dużą wagę przywiązujemy do indywidualnego projektowania, wolnego od imitacji i katalogowej kalkomanii. Współpracujemy z osobami świadomymi swoich potrzeb oraz oczekiwań względem poziomu i jakości architektury. Projektujemy, prowadząc dialog z inwestorem i otoczeniem. Nie boimy się odważnych decyzji – przełamujemy stereotypy i poszukujemy najtrafniejszych rozwiązań. Jesteśmy świadomi, że dobra architektura to wspólny spacer architekta i inwestora. Tylko taka droga, doprowadzić może do owocnego finiszu, czyli realizacji upragnionego dzieła. 

Dom od architekta Bielsko-Biała projektowanie domów architekci Genius Loci

ARCHITEKCI BIELSKO-BIAŁA

Nasza pracownia architektoniczna zajmuje się w Bielsku-Białej realizacją tematów z zakresu projektowania obiektów kubaturowych. Wśród naszych realizacji są projekty domów jednorodzinnych, budynki hotelowe oraz biurowe, obiekty użyteczności publicznej czy biblioteka. Jednym z interesujących projektów naszej pracowni jest projekt architektoniczny Domu na wzgórzu z widokiem na miejski krajobraz Bielska-Białej. Dom zrealizowany został na zboczu góry w kontekście przyrodniczym. Wykorzystując walory otoczenia i lokalizacyjne działki, skierowaliśmy główną oś widokową domu w stronę miasta, które każdej nocy migocze  mnóstwem lamp. mieszkańcom tego domu każdego wieczoru towarzyszy przepiękny, zapierający dech w piersi, widok. Pochodną takiego sposobu myślenia o architekturze, są tarasy które okalają budynek, będąc niczym amfiteatr dla spektaklu światła, odbywającego się w oddali. Dom, który zmienia się o zmroku, będąc jednocześnie cały czas w bliskiej relacji z sąsiadującą przyrodą. 

Dom od architekta projektowanie domów Genius Loci Architekci

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ BIELSKO-BIAŁA

Biuro projektowania wnętrz Genius Loci tworzy nietuzinkowe i niebanalne projekty również w Bielsku-Białej. Dbamy o to, by projekt był wspólnym spacerem klienta i projektanta – wyjątkową przygodą, zwieńczoną niezwykłym efektem. Tworzymy wnętrza prywatne, jak domy, mieszkania, apartamenty oraz lofty. Zajmujemy się projektowaniem wnętrz i przestrzeni komercyjnych oraz publicznych. Wśród naszych realizacji są przestrzenie biurowe, wnętrza hotelowe i restauracyjne. Mamy spore doświadczenie w projektowaniu salonów kosmetycznych oraz gabinetów SPA. Jesteśmy laureatami konkursu Wnętrze Roku. Bielsko-Biała jest miastem, które z roku na rok rozwija się coraz prężniej – miastem świadomych inwestorów, którzy zabiegają o wysoką jakość architektury oraz tworzących ją wnętrz. Jednym z projektów wnętrz autorstwa naszej pracowni na terenie Bielska-Białej, jest projekt wnętrz budynku biurowego. Projekt, który w czytelny i przejrzysty sposób stworzył interesującą przestrzeń pracy. Biuro, które łączy w sobie ideę pracy w przestrzeni open space z praktycznymi względami codziennych obowiązków. Stworzona przestrzeń to mariaż naturalnych materiałów i nowoczesności w całej okazałości.

Projektowanie wnętrz Bielsko-Biała Genius Loci Architekci

WZORNICTWO, PROJEKTOWANIE PRODUKTU W BIELSKU-BIAŁEJ

Jesteśmy interdyscyplinarnym studiem projektowym pracującym w Bielsku-Białej. Projektujemy w każdej skali, zaczynając od obiektów przestrzennych, przez projektowanie wnętrz a także projektowanie w tej najmniejszej, ale za to jak wymagającej, mikroskali projektowania produktu. Projektujemy elementy wyposażenia wnętrz, tworzymy projekty mebli i oświetlenia. Pracujemy dla producentów elementów wyposażenia wnętrz na południu kraju w tym w Bielsku-Białej. Wśród naszych realizacji znaleźć można projekty stołów, projekty krzeseł, projekty lamp. Stworzony przez nas projekt łóżka Organique dla naszej marki Gie El, wyróżniony został nagrodami Diament Meblarstwa w kategoriach mebel oraz design, a także finałową nagrodą Top Design Award. Zaprojektowana przez nas miedziana lampka biurkowa znalazła się na łamach międzynarodowego magazynu GQ, na stałe wpisując się w kanon dobrego designu. Jesteśmy otwarci na współpracę z markami i producentami z Bielska-Białej oraz całego śląska, którzy poszukują nieszablonowych rozwiązań, merytorycznego wsparcia i unikatowego wzornictwa.

Projektowanie wnętrz Bielsko-Biała Genius Loci Architekci

Nasi klienci