Projekty nowoczesnych mebli – funkcjonalne i wyjątkowe

Odnogą działalności studia projektowego Genius Loci Architekci jest marka Gie EL, specjalizująca się w tworzeniu designerskich mebli i elementów dekoracyjnych. Niepowtarzalne koncepcje mebli do salonu, sypialni, kuchni, jadalni, gabinetu oraz innych pomieszczeń zaskakują swoim charakterem i formą.

Nasze projekty nowoczesnych mebli opierają się na zamiłowaniu do wykorzystania dobrych jakościowo, naturalnych materiałów, takich jak naturalne drewno, metal, szkło, a także kamień. Każdy z nich ulega naturalnym procesom starzenia, które z czasem pozwalają na uzyskanie nowych faktur i wykończeń. Projektując meble kierujemy się również filozofią low waste. Nie warto zaopatrywać się w “jednorazowe” meble, które po niedługim czasie tracą swoją funkcjonalność i dobry wygląd. Coraz więcej osób przedkłada dobrej jakości design oraz wykonanie nad niską cenę czy dobrą dostępność tanich mebli. Jest to w naszym odczuciu bardzo pozytywna tendencja, która oznacza zwrot ku wybieraniu mniejszej ilości mebli, które będą spełniały swoją rolę przez wiele kolejnych lat. 

Pokój dopasowany do Ciebie – projekty designerskich mebli do salonu

Proponujemy wyjątkowe projekty mebli do salonu, które spełnią oczekiwania osób poszukujących najlepszego wykonania, nowoczesnego designu i ponadczasowych rozwiązań. Każdy salon może zyskać zupełnie nowe oblicze, a komplet nowych mebli wykonanych na zamówienie dopełni wystroju, wprowadzając do pomieszczenia interesujące faktury oraz formy. Salon to przestrzeń dla wspólnej rekreacji w gronie rodziny i znajomych. To miejsce, w którym można odpocząć, zażyć relaksu i usiąść na sofie z ulubioną książką. Ważne więc aby ten wspólny pokój mógł pełnić wiele funkcji jednocześnie. 

W mniejszych mieszkaniach często wykorzystywany jest także jako gabinet do pracy, sypialnia lub jest on połączony z kuchnią. Tworzone przez markę Gie EL funkcjonalne projekty nowoczesnych mebli bazują na ponadczasowym designie z nutą współczesnego spojrzenia na klasyczną formę. Drewno, szkło oraz metal – to materiały powszechnie wykorzystywane w architekturze wnętrz. Nic dziwnego, ponieważ skutecznie pomagają w budowaniu wrażenia domowego ciepła, elegancji oraz nowoczesnego szyku.

Co wyróżnia koncepcje oferowane przez projektantów marki? Przede wszystkim lekkość, prostota oraz skłonność do wykorzystania naturalnych materiałów lub tworzyw o organicznej fakturze. Dzięki temu forma proponowanych przez markę mebli jest nie do podrobienia – doskonale przemyślana i oryginalna w każdym calu. Tworzymy projekty designerskich mebli, które składają się na niepowtarzalne kolekcje o spójnym charakterze, a przy tym z powodzeniem mogą funkcjonować jako samodzielne elementy – zauważalne w każdym wnętrzu. Uniwersalne i nowoczesne formy sprawdzą się w mieszkaniach, domach, a także przestrzeniach hotelowych.  

Nowe oblicze domowej przestrzeni: unikatowe projekty mebli do sypialni i nie tylko

Innowacja, świeże spojrzenie na architekturę wnętrz oraz jedyny w swoim rodzaju mariaż wysokiej jakości materiałów z nowoczesną formą. Projekty mebli do sypialni, salonu, jadalni oraz gabinetu wybijają się na tle konkurencyjnej oferty. U podstawy swojego funkcjonowania studio projektowe Genius Loci Architekci oraz marka Gie EL, obierają sobie za cel tworzenie koncepcji bliskich mieszkańcom oraz użytkownikom danej przestrzeni. Dobrze przemyślane i wykonane z rzemieślniczą starannością meble, takie jak stoły, regały oraz meble wypoczynkowe oferują komfort oraz wytrzymałość. Produkty o niepowtarzalnej formie, takiej jak elementy oświetlenia – żyrandole, różnej wielkości lampy oraz kinkiety, tworzone są przy wykorzystaniu możliwości, jakie dają plastyczne materiały, takie jak metal i szkło. 

Najciekawsze projekty mebli z drewna z oferty Gie El bazują na wykorzystaniu tego organicznego surowca zachowując jego naturalne piękno widoczne w jego fakturze oraz kolorze, a także – trwałości. Te wszystkie cechy mogą ze sobą harmonijnie współgrać, składając się na znakomicie zaprojektowane i wykonane meble. Oferujemy projekty mebli salonowych takich jak konsole, komody, łóżka, a także krzesła, taborety, ławki oraz różnego typu stoły – jadalniane, kawowe oraz pomocnicze. Obróbkę surowego drewna powierzamy lokalnie działającym rzemieślnikom. W procesie produkcyjnym nie boimy się sięgać po tradycyjne metody, dzięki którym udaje się stworzyć jedyne w swoim rodzaju elementy, takie jak np. seria wyróżnionych na międzynarodowych targach designu, lamp z korpusem zbudowanym z drewnianych deszczułek. Podobnie w przypadku produktów wykonanych z metalu i ręcznie formowanego szkła – które zachwycają swoimi formami, stanowiąc wyjątkową ozdobę aranżacji utrzymanych w estetyce nowoczesnego minimalizmu, wpływów stylu skandynawskiego, industrialnego, a również sprawdzających się we wnętrzach loftowych.

PROJEKTY MEBLI POKOJOWYCH – WYSOKIEJ JAKOŚCI DESIGN OBECNY W KAŻDYM WNĘTRZU

Projekty mebli wychodzących spod ręki designerów marki Gie El zachwycają swoją formą nie tylko klientów w kraju, ale także odbiorców za granicą, zdobywając liczne wyróżnienia oraz nagrody na międzynarodowych imprezach, takich jak targi AMBIENTE, INDEX czy IMM organizowanie w Kolonii. Nowoczesne formy w połączeniu z tradycyjnymi technikami wytwórstwa pozwalają uzyskać zachwycający efekt, a także – trwałe elementy wnętrza, które będą funkcjonalnie sprawdzać się w nim przez wiele lat. Przywiązanie do detalu oraz opracowywania nowych, nieoczywistych rozwiązań sprawia, że produkty oferowane przez Gie El zdecydowanie wyróżniają się na tle masowo produkowanych mebli i dodatków.

Interdyscyplinarna działalność studia projektowego umożliwia włączanie produktów sygnowanych przez Gie El do aranżacji wnętrz mieszkań, domów, hoteli, a także wielu innych obiektów, których się podejmują nasi architekci. W ten sposób powstać mogą wyjątkowe aranżacje, wyraziście nawiązujące do obranej stylistyki.

Studio Genius Loci Architekci otwarte jest na współpracę z producentami, poszukującymi projektów wyróżniających się na tle powtarzalnych i nudnych form. W naszej pracy stawiamy na: wysoką jakość, wykorzystanie najlepszych materiałów, rzemieślnicze wykonanie oraz projektowanie w duchu nowoczesności. 

 

Nasze projekty nowoczesnych mebli

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]