Nasz zespół

Jesteśmy grupą architektów i projektantów tworzących interdyscyplinarne studio projektowe. Realizujemy zadania z zakresu architektury, projektowania wnętrz oraz projektowania produktu. Charakteryzujemy się śmiałymi i odważnymi pomysłami oraz nieszablonowym podejściem do tematów projektowych. Nazwa naszej pracowni projektowej zaczerpnięta została z łacińskiego genius loci oznaczającego opiekuńczego ducha miejsca i odnosi się do sposobu projektowania, w którym szukamy relacji i kontekstu. Dużą wagę przywiązujemy do harmonijnego, spójnego i funkcjonalnego projektowania, poszukując inspiracji w otaczającym świecie.

Marka Genius Loci Architekci została założona w 2007 roku przez architektów Marię Rypuła i Jacka Rypuła.

Jacek Rypuła

architekt, założyciel i lider pracowni

Architekt IARP i SARP Katowice, certyfikat RIBA

Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektura i Urbanistyka. Dyplom, 2008, akredytowany przez Roysl Institute of British Architects,  pod przewodnictwem dr hab. inż. arch. Marka Kowickiego, prof. PK. Był to pierwszy obroniony dyplom w historii uczelni łączący dwa kierunki tj. architekturę i urbanistykę oraz architekturę krajobrazu. Tematem przewodnim dyplomu była rewitalizacja obszarów poprzemysłowych.

Maria Rypuła

architekt krajobrazu, założycielka pracowni

Absolwentka Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektura Krajobrazu. Dyplom pod przewodnictwem dr hab. inż. arch. Marka Kowickiego, prof. PK. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu „Planowanie Krajobrazu i Gospodarka Przestrzenna.”