Projekty nowoczesnych loftów – wysokość ma znaczenie

Lofty to lokale cieszące się bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród osób młodych, poszukujących miejsca na pracownię lub biuro. Z jednej strony lofty oferują bardzo dużo miejsca, ponieważ przestrzeń zwykle nie jest ograniczona przez ścianki działowe. Z drugiej – wysoki sufit, oznacza także obecność dużych okien, które wpuszczają do pomieszczenia dużo światła w ciągu dnia. Tworzymy unikatowe projekty loftów z myślą o jak najlepszym zaaranżowaniu dostępnego miejsca w taki sposób aby wyszczególnić w niej najpotrzebniejsze strefy – na odpoczynek, sen, a także pracę czy przyjmowanie gości. 

Wnętrza loftowe bardzo mocno kojarzą się z przestrzeniami postindustrialnymi. Wiele osób bardzo ceni sobie tą właściwość i dlatego też pomysły na zaaranżowanie przestrzeni oscylują zwykle wokół inspiracji naturalnym drewnem, metalem czy surowością. Pozostaje pytanie: jak zachować przy tym oryginalność i wyrazić własny gust? Studio projektowe Genius Loci Architekci oferuje designerskie projekty w stylu loft – oryginalne koncepcje, pomysły oraz wysoki poziom docelowej realizacji, na każdym jej poziomie. Zachęcamy do kontaktu. 

Lofty – projekty na zaaranżowanie nowoczesnego lokalu

W czasie planowania tego w jaki sposób będą zagospodarowane lofty projekty warto przygotowywać w oparciu o przeznaczenie i rolę jaką ma spełniać dana przestrzeń. Czy będzie wykorzystywana w charakterze mieszkania, a może pracowni? Wszystko to pozwala zdeterminować wielkość poszczególnych sekcji. W razie potrzeby przestrzeń może być także odpowiednio podzielona, a z pomocą projektanta można rozplanować ścianki w taki sposób, aby jednak nie rezygnować z przestrzenności oraz światła. Projekty loftów cieszą się coraz większą popularnością – jest to bardzo popularna tendencja, ponieważ świadczy o tym, że coraz więcej osób ceni sobie dobry design oraz pracę doświadczonego architekta. Dzięki temu dostępna przestrzeń może zyskać zupełnie nowe życie. 

W projektach realizowanych przez studio daje się zauważyć mocna inspiracja naturą – obecna np. w częstym wykorzystywaniu materiałów naturalnych, jak drewno czy kamień, a także elementów wykonanych z metalu i szkła. Te dwa ostatnie dają bardzo szerokie możliwości w kwestii kształtowania ich formy. W rękach wprawnego rzemieślnika mogą być przekształcone w nowoczesne sprzęty domowe, takie jak stoliki, lampy czy designerską zastawę stołową. Detale są bardzo ważne w każdym wnętrzu, ponieważ to właśnie one dodają przestrzeni domowego i przytulnego charakteru. Przygotowując nasze projekty loftów kierujemy się życzeniami klientów, które przepuszczamy przez naszą autorską stylistykę, tworząc jedyne w swoim rodzaju wnętrza. 

Oryginalne i designerskie projekty wnętrz loftów – gra światła i przestrzeni

Oferujemy kompleksowe projekty wnętrz loftów, opracowane w taki sposób, aby wydobywać z danego lokalu to, co w nim najlepsze i maskować ewentualne mankamenty. Liczy się dla nas propagowanie zamiłowania do designu, oszczędności formy oraz zwrotu ku jakości. Zamiast ‘jednorazowych” sprzętów ze sklepów sieciowych, wybierz sprzęty wykonane przez najlepszych twórców, z którymi współpracujemy. Zachęcamy do kontaktu ze studiem – za pośrednictwem maila lub telefonicznie. Oferujemy konsultacje z klientem, dokładne omówienie koncepcji, stworzenie planu wnętrza, a także sumienną realizację, której doglądamy na każdym jej etapie. 

Projekty w stylu loft jeszcze przez długi czas nie przestaną cieszyć się popularnością. Nic zresztą dziwnego, ponieważ warunki oferowane przez podobne lokale są inspirujące, sprzyjają kreatywności, a także znakomicie nadają się do zamieszkania. Odpowiednio przygotowane miejsce może w oka mgnieniu stać się przytulnym gniazdkiem, profesjonalną pracownią lub zostać przekształcone w przestrzeń biurową – możliwości są niemal nieograniczone, a przy wsparciu doświadczonego projektanta będzie zachwycać pełnią swojej krasy. Studio projektowe Genius Loci Architekci działa już wielu lat na terenie Śląska, a także w innych miastach Polski. Zachęcamy do współpracy nad Twoim wymarzonym loftem. 

Nasi klienci