Projekty nowoczesnych loftów – wysokość ma znaczenie

Lofty to lokale cieszące się bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród osób młodych, poszukujących miejsca na pracownię lub biuro. Z jednej strony lofty oferują bardzo dużo miejsca, ponieważ przestrzeń zwykle nie jest ograniczona przez ścianki działowe. Z drugiej – wysoki sufit, oznacza także obecność dużych okien, które wpuszczają do pomieszczenia dużo światła w ciągu dnia. Tworzymy unikatowe projekty loftów z myślą o jak najlepszym zaaranżowaniu dostępnego miejsca w taki sposób aby wyszczególnić w niej najpotrzebniejsze strefy – na odpoczynek, sen, a także pracę czy przyjmowanie gości. 

Wnętrza loftowe bardzo mocno kojarzą się z przestrzeniami postindustrialnymi. Wiele osób bardzo ceni sobie tą właściwość i dlatego też pomysły na zaaranżowanie przestrzeni oscylują zwykle wokół inspiracji naturalnym drewnem, metalem czy surowością. Pozostaje pytanie: jak zachować przy tym oryginalność i wyrazić własny gust? Studio projektowe Genius Loci Architekci oferuje designerskie projekty w stylu loft – oryginalne koncepcje, pomysły oraz wysoki poziom docelowej realizacji, na każdym jej poziomie. Zachęcamy do kontaktu. 

Projekty nowoczesnych loftów a zaaranżowanie nowoczesnego lokalu

W czasie planowania tego w jaki sposób będą zagospodarowane lofty projekty warto przygotowywać w oparciu o przeznaczenie i rolę jaką ma spełniać dana przestrzeń. Czy będzie wykorzystywana w charakterze mieszkania, a może pracowni? Wszystko to pozwala zdeterminować wielkość poszczególnych sekcji. W razie potrzeby przestrzeń może być także odpowiednio podzielona, a z pomocą projektanta można rozplanować ścianki w taki sposób, aby jednak nie rezygnować z przestrzenności oraz światła. Nowoczesne projekty loftów cieszą się coraz większą popularnością – jest to bardzo popularna tendencja, ponieważ świadczy o tym, że coraz więcej osób ceni sobie dobry design oraz pracę doświadczonego architekta. Dzięki temu dostępna przestrzeń może zyskać zupełnie nowe życie. 

W projektach realizowanych przez studio daje się zauważyć mocna inspiracja naturą – obecna np. w częstym wykorzystywaniu materiałów naturalnych, jak drewno czy kamień, a także elementów wykonanych z metalu i szkła. Te dwa ostatnie dają bardzo szerokie możliwości w kwestii kształtowania ich formy. W rękach wprawnego rzemieślnika mogą być przekształcone w nowoczesne sprzęty domowe, takie jak stoliki, lampy czy designerską zastawę stołową. Detale są bardzo ważne w każdym wnętrzu, ponieważ to właśnie one dodają przestrzeni domowego i przytulnego charakteru. Przygotowując nasze nowoczesne projekty loftów kierujemy się życzeniami klientów, które przepuszczamy przez naszą autorską stylistykę, tworząc jedyne w swoim rodzaju wnętrza. 

WYJĄTKOWY PROJEKT – LOFT NA PODDASZU

Nasze studio projektowe działa w ścisłej współpracy z klientem, dlatego też poszczególne etapy tworzenia projektu, a także późniejszej realizacji – w zależności od potrzeb, przebiegać mogą w oparciu o liczne konsultacje. W procesie opracowywania projektu jesteśmy otwarci na sugestie, a jednocześnie służymy naszym doświadczeniem. Dbamy o detale oraz jak najlepsze uchwycenie zamierzonego przez klienta efektu. To właśnie dzięki skupieniu na tych aspektach mogą powstawać wyjątkowe koncepcje – projekt domu loft może uwzględniać np. w formie odpowiedniego zaaranżowania przestrzeni poddasza. Cała forma budynku może odwoływać się do inspiracji zabudowaniami przemysłowymi oraz elementami stylu industrialnego. Indywidualne podejście do każdego projektu pozwala na dopasowanie jego finalnej formy do wymogów i potrzeb przyszłych domowników. Dzięki temu powstać może wyjątkowa przestrzeń, która idealnie sprawdzi się jako miejsce do pracy, sypialnia lub przestronny salon. Projekty nowoczesnych loftów powinny uwzględniać to, jaką funkcję będzie pełnić ukończona przestrzeń – zależnie od tego czy będzie służyła jako biuro, pracownia, czy też ma być wykorzystana jako lokal mieszkalny. 

Nasi projektanci pomogą także w przeprowadzeniu metamorfozy istniejących wnętrz loftowych, umożliwiając zaadaptowanie lokalu do konktretnych potrzeb. Planując wykorzystanie przestrzeni typu loft, projekt wykonany profesjonalnie, przez doświadczonego architekta umożliwi w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w danym lokalu. Przygotowany przez doświadczonych specjalistów projekt loft umożliwi uzupełnić o wymagane przez klienta elementy, a także przystąpić do realizacji takich przedsięwzięć, jak np. odsłonięcie konstrukcji więźby dachowej. Loft to przede wszystkim przestronność, a także światło – zwykle wpadające do wewnątrz przez duże okna. Architekci naszego studia projektowego wiedzą w jaki sposób przekształcić ten na pozór pusty i trudny do zaaranżowania lokal we wnętrze zachwycające stylem oraz funkcjonalnością.

Oryginalne i designerskie projekty wnętrz loftów – gra światła i przestrzeni

Oferujemy kompleksowe projekty wnętrz loftów, opracowane w taki sposób, aby wydobywać z danego lokalu to, co w nim najlepsze i maskować ewentualne mankamenty. Liczy się dla nas propagowanie zamiłowania do designu, oszczędności formy oraz zwrotu ku jakości. Zamiast ‘jednorazowych” sprzętów ze sklepów sieciowych, wybierz sprzęty wykonane przez najlepszych twórców, z którymi współpracujemy. Zachęcamy do kontaktu ze studiem – za pośrednictwem maila lub telefonicznie. Oferujemy konsultacje z klientem, dokładne omówienie koncepcji, stworzenie planu wnętrza, a także sumienną realizację, której doglądamy na każdym jej etapie. 

Projekty w stylu loft jeszcze przez długi czas nie przestaną cieszyć się popularnością. Nic zresztą dziwnego, ponieważ warunki oferowane przez podobne lokale są inspirujące, sprzyjają kreatywności, a także znakomicie nadają się do zamieszkania. Odpowiednio przygotowane miejsce może w oka mgnieniu stać się przytulnym gniazdkiem, profesjonalną pracownią lub zostać przekształcone w przestrzeń biurową – możliwości są niemal nieograniczone, a przy wsparciu doświadczonego projektanta będzie zachwycać pełnią swojej krasy. Studio projektowe Genius Loci Architekci działa już wielu lat na terenie Śląska, a także w innych miastach Polski. Zachęcamy do współpracy nad Twoim wymarzonym loftem. 

Nasze nowoczesne projekty loftów

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]