Architektura Zielony Hotel

Projektu hotelu w Olsztynie

Lokalizacja:

Olsztyn, Polska

Rok:

2011

Projekt zielonego hotelu w Olsztynie

Warmia i Mazury. Polska kraina jezior. Niezwykłe miejsce o wyjątkowych walorach krajobrazowych. Olsztyn, stolica województwa warmińsko-mazurskiego. Miasto o niezwykłej ilości jezior. To w tym miejscu stworzyliśmy projekt wyjątkowego hotelu. Hotelu zbudowanego tylko na okres 6 miesięcy.

Zielony Hotel Olsztyn

Projekt wyjątkowego hotelu w Olsztynie

Były już hotele na dnie morza, hotele wykute w skale czy bryłach lodu. O unikatowym charakterze tego hotelu świadczy fakt, że hotel ten jest w całości porośnięty zielenią. Zieleń jest wspólnym mianownikiem każdej części tego obiektu. Oplata go z zewnątrz, meandrując do wnętrza, jest wszędzie. Zielony hotel posadowiony na skraju jeziora tuż przy plaży. Zaprojektowaliśmy wielkie panoramiczne okna, które otwierają jego wnętrze na widok jeziora, pozwalając gościom cieszyć się niezwykłą panoramą malowniczego krajobrazu.

Zielony Hotel Olsztyn

Projekt hotelu nad brzegiem jeziora w Olsztynie

Zadbaliśmy o lekkość kompozycji umieszczając fragmenty obiektu na smukłych palach, niczym kładkę molo nawisającą nad lustrem wody. Relacja hotelu z otoczeniem jest czytelna i oczywista. Zieleń harmonijnie współgra z bryłą budynku, definiując jego formę. Hotel daje jego użytkownikom to co najlepsze, odpoczynek i relaks na łonie przyrody.

Zielony Hotel Olsztyn

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]