Architektura Dom w Przyrodzie

Lokalizacja:

Brzeźce, Polska

Rok:

2011

Projekt domu w lesie w Brzeźcach

Dom w podwarszawskich Brzeźcach, niewielkiej wsi położonej nad rzeką Pilicą. Działka otoczona sosnowymi lasami i licznymi łąkami. Gdy pierwszy raz stanęliśmy na tym terenie, na działce spacerowały sarny, a w oddali skrzeczał bażant. Przyroda żyła swoim życiem. Stanęliśmy przed zadaniem, by stworzyć projekt, który ingerując w krajobraz wniesie wartość dodaną, nie psując tego co tak genialnie zrobiła już natura.

Dom Brzeźce

Projekt domu w relacji z naturą w Brzeźcach

Na materiały projektu domu w lesie elewacyjnie wybraliśmy te, stworzone ręką przyrody; kamień i gont. Delikatnie rozrzeźbiona bryła, która swoim rozczłonkowaniem wpisuje się w krajobraz oraz  dach, dwuspadowy, lekko uniesiony, niczym liść który opadł i okrył architekturę domu. Wszystko po to, by możliwie najbardziej wpisać się w przyrodę, nie zakłócając harmonii i spokoju miejsca.

Dom Brzeźce

Projekt domu od architekta w Brzeźcach

Dom wśród drzew posiada liczne przeszklenia, często na przestrzał, które otwierają maksymalnie jego wnętrze na piękno otaczającej przyrody. Wyobraźmy sobie kąpiel braną w bezpiecznej, ciepłej łazience z widokiem na prywatny kawałek ogrodu, który tworzy naturalny sosnowy zagajnik. Niczym nie skrępowane widoki, dają możliwość ciągłego obcowania z otoczeniem. Wykształcone wewnętrzne patio zlokalizowane w części dziennej, to doskonałe miejsce na popołudniowy relaks i filiżankę ulubionej herbaty.

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]