Architektura Dom Pierwszy

Lokalizacja:

Piasek, Polska

Rok:

2010

Projekt domu jednorodzinnego

Piasek, niewielka miejscowość tuż koło Pszczyny. Działka zlokalizowana na skraju lasu nad niewielkim polnym strumykiem. Bliskie sąsiedztwo tworzą również domy jednorodzinne. Uwarunkowania prawne wymusiły prosty układ bryły budynku. Stąd też mamy do czynienia z budynkiem prostym zlokalizowanym na planie prostokąta z charakterystycznie wysuniętym garażem.

Projekt domu z zadaszonym tarasem

Niezwykle ciekawym i charakterystycznym rozwiązaniem w tym domu jest nadwieszona część budynku, ponad tarasem. Brak słupów czy innych podpór nadaje bryle dynamiki i lekkości zarazem. To nowoczesne rozwiązanie definiuje bryłę budynku, dając mieszkańcom nieograniczony widok z salonu czy właśnie z tarasu. Zadaszony taras to wielki komfort użytkowania domu. Jest to miejsce, które możemy wyposażyć w ulubiony zestaw mebli tarasowych, nie martwiąc się o pogodę. Zadaszenie takie daje również właściwą ochronę przed nadmiernym upałem i zbytnim nagrzewaniem się wnętrza domu.

Dom Piasek

Projekt domu z drewna i cegły

Materiały użyte do budowy domu to modrzew syberyjski oraz naturalna cegła klinkierowa. Parter domu w części dziennej pokrywa cegła klinkierowa. Zaprojektowano wąskie, klimatyczne okna umieszczone w odpowiednim rytmie z eleganckim łukowym nadprożem. Poddasze wykończone deską elewacyjną.

Projekt domu z użyciem ciekawych kolorów

Poddasze domu to miejsce, gdzie wprowadzone zostały akcenty kolorystyczne w postaci wymalowanych w różnych kolorach drzwi wewnętrznych, czy żywicy tarasowej. Użyte kolory to barwy żywe, żółci, błękitu, zieleni czy fioletu.

Dom Piasek

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]