Młyn Parowy Biurowiec Katowice

Lokalizacja:

Katowice, Polska

Rok:

2016

Młyn Parowy Biurowiec w Katowicach

Projekt biurowca w historycznej zabudowie. Katowice. Ścisłe centrum. Ulica Staromiejska bezpośrednio odchodząca od katowickiego rynku. To w tym miejscu w XIX wieku stał młyn, który od połowy XX wieku przekształcony został na magazyny, z czasem powoli ubożejąc i popadając w ruinę.

Projekt budynku biurowego z duszą

Stworzyliśmy koncepcję projektową przekształcającą budynek w nowoczesny obiekt biurowy. Zaproponowaliśmy zachowanie pięknej, ceglanej elewacji, jako świadka historii. Wnętrza budynku przeznaczone do rozbiórki, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń, dopasowując ją do ergonomii i wymagań współczesnej zabudowy.

Projekt biurowca XXI wieku

Do kompozycji historycznej elewacji dołożyliśmy potężne szklenie, które dodaje budynkowi lekkości, jest świadkiem budowy XXI wieku, jednocześnie eksponując i podkreślając urok ceglanej fasady. Całość podwieszona na stalowych, lekkich wizualnie wspornikach. Konstrukcja tworzy ciekawy, dynamiczny rysunek, który subtelnie eksponuje szklenie, zapewniając mu stabilność i trwałość.

Projekt biurowca o ciekawej wizji architektonicznej

Realizując program inwestycyjny oraz korzystając z możliwości otaczającej architektury zaproponowaliśmy dodatkową kondygnację, z której rozciąga się widok na panoramę katowickich dachów. Realizując zamysł stonowanej architektury tego miejsca, wykończyliśmy tę kondygnację stalową blachą rdzawą typu cor-ten o ciekawych wycięciach, które nie tylko tworzą swoisty rysunek elewacji, ale również są blendą filtrującą ilość wpadającego do wnętrza światła.

Nasi klienci