Architektura Biurowiec Młyn Parowy

Lokalizacja:

Katowice, Polska

Rok:

2016

Młyn Parowy Biurowiec w Katowicach

Projekt biurowca w historycznej zabudowie. Katowice. Ścisłe centrum. Ulica Staromiejska bezpośrednio odchodząca od katowickiego rynku. To w tym miejscu w XIX wieku stał młyn, który od połowy XX wieku przekształcony został na magazyny, z czasem powoli ubożejąc i popadając w ruinę.

Młyn Parowy Biurowiec Katowice

Projekt budynku biurowego z duszą w Katowicach

Stworzyliśmy koncepcję projektową przekształcającą obiekt w nowoczesny budynek biurowy. Zaproponowaliśmy zachowanie pięknej, ceglanej elewacji, jako świadka historii. Wnętrza budynku przeznaczone do rozbiórki, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń, dopasowując ją do ergonomii i wymagań współczesnej zabudowy.

Młyn Parowy Biurowiec Katowice

Projekt nowoczesnego biurowca w Katowicach

Do kompozycji historycznej elewacji dołożyliśmy potężne szklenie, które dodaje budynkowi lekkości, jest świadkiem budowy XXI wieku, jednocześnie eksponując i podkreślając urok ceglanej fasady. Całość podwieszona na stalowych, lekkich wizualnie wspornikach. Konstrukcja tworzy ciekawy, dynamiczny rysunek, który subtelnie eksponuje szklenie, zapewniając mu stabilność i trwałość.

Młyn Parowy Biurowiec Katowice

Biurowiec o nietypowym kształcie w Katowicach

Realizując program inwestycyjny oraz korzystając z możliwości otaczającej architektury zaproponowaliśmy dodatkową kondygnację, z której rozciąga się widok na panoramę katowickich dachów. Budynek biurowy w Katowicach to realizacja zamysłu stonowanej architektury. Wykończyliśmy tę kondygnację stalową blachą rdzawą typu cor-ten o ciekawych wycięciach, które nie tylko tworzą swoisty rysunek elewacji, ale również są blendą filtrującą ilość wpadającego do wnętrza światła.

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]