Architektura Dom Nowoczesna Stodoła

Lokalizacja:

Łubki, Polska

Rok:

2015

Projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły w Łubkach

Wieś Łubki. Miejscowość położona w okolicy Tarnowskich Gór. Na działce w sąsiedztwie łąk i drobnej architektury mieszkaniowej zaprojektowaliśmy dom, który jest impresją na temat współczesnej stodoły. Prosty, dwuspadowy dach. Naturalne materiały gontu i kamienia. Klasyka w postaci nowoczesnej stodoły.

Projekt domu o nowoczesnych motywach w Łubkach

Projektując ten nowoczesny dom jak stodoła, wyposażyliśmy go w duże przeszklenia prowadzące na zadaszony taras, dodając niniejszym nowoczesny element do tej tradycyjnej formy. Zadaszony taras uzyskaliśmy poprzez pracę z tektoniką bryły, wykrawając część salonu i oddając tę przestrzeń tarasowi. Takie rozwiązanie, przy w pełni otwartych oknach zaciera granicę pomiędzy wnętrzem a ogrodem, pozwalając korzystać bez barier zarówno z wnętrza jak i zewnętrza domu. Innym ciekawym rozwiązaniem tego domu jest salon otwarty przez dwie kondygnacje z widocznym skosem płaszczyzn dachu.

Dom Łubki

Projekt domu o interesującym kominku i naturalnych materiałach w Łubkach

W tej części salonu umieściliśmy kominek, który poprzez swe gabaryty stał się prawdziwym kominem. Dom z kominkiem, który dostępny jest również ze strony ogrodu, obudowany kamieniem, tworzą bardzo charakterystyczny element architektury. Stosowanym często przez naszą pracownię motywem jest wprowadzanie materiałów elewacyjnych do wnętrz. Gwarantuje to pewną ciągłość kompozycyjną, tworząc harmonię całego projektu. Tak też stało się i w przypadku tego projektu. Widoczne na elewacji kamień oraz gont, zostały zaprojektowane również we wnętrzu. Bardzo interesujące efekty uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu gontu oraz kamiennego kominka, który unosi się przez dwie kondygnacje.

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]