Architektura Dom z Drzewem

Lokalizacja:

Bieruń, Polska

Rok:

2015

Projekt domu na skraju lasu w Bieruniu

Bieruń. Urocza miejscowość na śląsku zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Tychów.

Projekt domu jednorodzinnego osadzonego w kontekście zabudowy jednorodzinnej z jednej strony oraz przyrody w formie sosnowego lasu z drugiej. Projekt domu, w którym architektura dosłownie splata się z zielenią drzew.

Projekt założony na planie litery T z charakterystycznym przepierzeniem spajającym cały budynek od części dziennej począwszy przez taras, salon i kuchnię, kończąc na garażu. Projektując ten dom, przyjęliśmy zasadę integracji przyrody i architektury. Stąd przepierzenie w formie płaskiego stropu, które posiada przebicia w formie okręgów. Organicznie rozproszone tworzą one miejsce dla sosnowych drzew, które zaplatają się o architekturę domu. Tworzą one niezwykły klimat wokół bryły budynku spajając dom z naturą.

Archetyp lokalnej architektury odtworzyliśmy w formie budynku o dwuspadowym dachu, umiejscowionym na podwalinie betonowego przepierzenia.

Projekt domu z naturalnych materiałów w Bieruniu

Naturalne materiały to podstawa tej architektury. Wapienny kamień oraz drewniany dębowy gont tworzą elewację bryły. Materiałami nawiązujemy z jednej strony do lokalnej architektury, która partery budynków murowała właśnie z kamienia oraz do przyrody z drugiej strony, wykorzystując drewno jako materiał elewacyjny. Ciekawym procesem jakiego doświadczać będzie budynek jest proces starzenia materiałów, a w szczególności gontu, który z czasem będzie znacząco zmieniał swą barwę. Ważnym zadaniem projektanta jest dobór materiałów, które sprzyjać będą użytkownikom architektury i odpowiadały ich oczekiwaniom w zakresie funkcji, trwałości oraz estetyki. Bardzo lubimy naturalne materiały i sposób ich dojrzewania w czasie. Sprawiają, że domy zyskują na estetycznej wartości, niejako obrastają szlachetnością i wydobywają z nich duszę.

Dom Bieruń

Projekt domu o interesującej funkcji w Bieruniu

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tym domu jest kompleks sypialniany zlokalizowany na parterze. Lokalizacja ta stwarza możliwość bezpośredniego dostępu do przydomowego ogrodu zarówno z sypialni jak i przynależnej do niej łazienki. Łazienka dzięki takiemu rozwiązaniu stała się nie tyle kolejnym pomieszczeniem, co salonem kąpielowym zlokalizowanym w ogrodzie. Kąpiel w takim miejscu, to czas wyjątkowego relaksu w harmonii z przyrodą. Właściwe rozplanowanie powierzchni życiowych stoi w zgodzie ze stronami świata. Dzięki temu, mieszkańcy mogą cieszyć się słońcem na tarasie niemal o każdej porze dnia.

Projekt domu z ogrodem w spójny sposób połączył funkcję domu z walorami przyrodniczymi otoczenia.

Dom Bieruń
Dom Bieruń
Dom Bieruń
Dom Bieruń

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]