Wykorzystanie drewna w nowoczesnym wnętrzu – doradzamy i polecamy

Wykorzystanie drewna w nowoczesnym wnętrzu – doradzamy i polecamy

Zbliżenie z naturą, podążanie za aktualnymi trendami wnętrzarskimi i rezygnacja z przedmiotów wykonanych z tworzyw sztucznych sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na drewno w domu. Projekt wnętrz, które uwzględniają ten piękny, ponadczasowy i przyjazny dla ludzi materiał są chętnie wybierane nie tylko ze względu na design, ale też funkcjonalność. Sprawdź pomysły na udane i nowoczesne aranżacje.

Drewno jest materiałem uniwersalnym, z którego wykonuje się więźby dachowe, okna i drzwi, schody, posadzki. Niemal każdy projekt wnętrza domu zakłada wykorzystanie solidnych konstrukcji lub elementów drewnianych. Są one także cenione w aranżacji wnętrz. Z drewna powstają meble, zabudowy wnęk, dekoracje. Wraz z postępem technologicznym i lepszą świadomością tego surowca, stosowane obecnie metody impregnacji umożliwiają stosowanie drewna nawet w kuchniach czy łazienkach.

Projekt wnętrza domu z drewnem w roli głównej

Warto uwzględnić drewno w domu na etapie planowania wykończenia oraz wyposażenia. Ten materiał sprawi, że pomieszczenia staną się bardziej przytulne, ciepłe, praktyczne. Nic dziwnego, że wielu inwestorów w projektach wnętrz stawia na drewniane:

  • podłogi,
  • schody i balustrady,
  • sufitowe belki,
  • mebli,
  • boazerie na ścianach.

Powyższe elementy wykonane z drewna zachwycają swoją stabilnością oraz solidnością wykonania, a także niepowtarzalnym designem. Efekt zależy bowiem od tego, jaki gatunek zostanie wybrany do poszczególnych aranżacji. Odporny na wilgoć buk, dąb lub modrzew? A może tania i ciepła sosna? W ostatnich latach szczególnie popularne stają się odmiany egzotyczne, np. jatoba i merbau lub drewno z odzysku. Stolik kawowy z recyklingu, rama łóżka z palet? To niezwykle designerskie i ekologiczne akcenty w projekcie wnętrza domu.

Drewno w domu – akcenty, które tworzą klimat

Jeżeli nie chcesz, aby drewno było bazą czy tłem całej aranżacji, a jedynie występowało w postaci akcentów, wybierz wykonane z niego meble. Szafki, komody, stoły i krzesła zabudowy wnęk i kuchni są solidne, stabilne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak pamiętać o ich odpowiedniej impregnacji oraz właściwej pielęgnacji.

Drewno w nowoczesnym wnętrzu to symbol zbliżenia z naturą i zaspokojenie potrzeby dążenia do uzyskania harmonii. Jednocześnie to modny styl architektoniczny, który jest ponadczasowy i pasujący różnym gustom. Równie dobrze prezentuje się w przestrzeni klasycznej, co minimalistycznej, dlatego wykonane z materiału posadzki, schody czy meble nigdy nie tracą na aktualności.

architekt, założyciel i lider pracowni

Architekt IARP i SARP Katowice, certyfikat RIBA

Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektura i Urbanistyka. Dyplom, 2008, akredytowany przez Roysl Institute of British Architects,  pod przewodnictwem dr hab. inż. arch. Marka Kowickiego, prof. PK. Był to pierwszy obroniony dyplom w historii uczelni łączący dwa kierunki tj. architekturę i urbanistykę oraz architekturę krajobrazu. Tematem przewodnim dyplomu była rewitalizacja obszarów poprzemysłowych.

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]