Wnętrze Pierwszy

Lokalizacja:

Piasek, Polska

Rok:

2013

Wnętrze domu w Piasku

Projekt domu autorstwa naszej pracowni, który realizowaliśmy od podstaw. Dom zaprojektowany w formie pociągłej bryły. Uformowany został prosty układ budynku z dwuspadowym dachem oraz charakterystycznym nawisem nad przestrzenią tarasu. Budynek archetypicznie wpisuje się w charakter lokalnej zabudowy. Materiały użyte do kompozycji domu to cegła o naturalnej kolorystyce oraz drewno modrzewiowe.

Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz

Projekt wnętrz o konsekwentnej linii

W domach, które projektujemy od podstaw dążymy do tego, by zachować wspólny klimat bryły i jej zewnętrznego charakteru, z tym co dzieje się wewnątrz. Dlatego też przeplatamy materiały wprowadzając materiały elewacyjne do wnętrza. Otwieramy przestrzenie pozwalając meandrować zieleni i przenikać się architekturze oraz otaczającej przyrodzie. Wymykamy wnętrza, wprowadzamy zewnętrzne patia, jako przedłużenia pokoi. Pracujemy nad tym, by przestrzeń domu była nie tylko przestrzenią poprawną i w pełni funkcjonalną, ale by także była przestrzenią która zaskakuje, ubogaca, prowadzi dialog.

Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz

Projekt wnętrz z użyciem naturalnych materiałów

Użyte materiały wnętrza to podobnie jak na elewacji zewnętrznej, cegła klinkierowa o naturalnej kolorystyce oraz drewno modrzewiowe. Dodatkiem jest posadzka żywiczna oraz materiały betonowe. Beton w formie pozostawionego żelbetowego stropu z widocznym poszalunkowym deskowaniem. Beton to również prawdziwy materiał, który coraz częściej darzony jest dużą sympatią i przestaje być kojarzonym tylko z etapem budowy. Jest wdzięcznym materiałem, który będzie podobnie jak kamień czy cegła pięknie dojrzewał i starzał się wraz z upływem czasu. Do projektów bardzo często wprowadzamy naturalne materiały, które są przyjazne człowiekowi, tworzą właściwy klimat wnętrza oraz cieszą oczy.

Projektowanie wnętrz
Projektowanie elementów wnętrz

Projekt wnętrz czyli współpraca z klientem

Projektując wnętrza staramy się odpowiadać na potrzeby klientów, czyli docelowych użytkowników projektowanych wnętrz. Staramy się wsłuchać w ich potrzeby, by móc stworzyć projekt, który odpowie na wymagania, które przed nami postawili. Stąd nie ma dwóch identycznych projektów. Każdy bowiem oczekuje od architektury nieco odmiennych wrażeń i bodźców. Zrozumienie potrzeb klientów, jest kluczowe na etapie projektu. Jest to wysiłek, który podejmujemy, by móc stworzyć wnętrza, w których będzie się dobrze i komfortowo mieszkało.

Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]