ARCHITEKT PSZCZYNA

Architekt Pszczyna

Genius Loci Architekci to interdyscyplinarne studio projektowe. Tworzone jest przez architektów i projektantów realizujących zadania z zakresu architektury, designu wnętrz oraz produktu. Działamy na terenie całego Śląska, w tym również Pszczyny oraz sąsiadujących miejscowości. Tworzymy świadomą, zrównoważoną architekturę. Pracujemy z inwestorami poszukującymi nieszablonowych i interesujących koncepcji, odmiennych od katalogowej powtarzalności. Charakteryzujemy się śmiałymi i odważnymi pomysłami oraz niesztampowym podejściem do tematów projektowych. Nazwa naszej pracowni projektowej zaczerpnięta jest z łacińskiego określenia genius loci, oznaczającego opiekuńczego ducha miejsca. Odnosi się ona bezpośrednio do sposobu projektowania, w którym szukamy relacji i kontekstu otoczenia, który dopełni naszą architekturę.

Dom Łubki

Architekci Pszczyna – architekci dla miasta o wyjątkowych wartościach

Nasze biuro projektowe przywiązuje dużą wagę do spójnej, funkcjonalnej i harmonijnej twórczości. Poszukujemy inspiracji w otaczającym świecie, przekładając je na projekty m.in. w Pszczynie. Biuro projektowe Genius Loci Architekci zostało założone w 2007 roku przez małżeństwo architektów Marię i Jacka Rypułów. Wiele lat rzetelnej i twórczej pracy zaowocowało realizacją licznych  projektowów – na terenie Pszczyny oraz całego kraju.  

Aparthotel Rększowice

Architekt Pszczyna – żyję lokalnie, myślę globalnie?

Oferujemy wsparcie na każdym etapie inwestycji – od analiz i projektów koncepcyjnych, poprzez pełnobranżowe projekty budowlane, po nadzory autorskie. Pomysły i doświadczenie zdobywane w kraju oraz poza jego granicami, przekładamy na lokalną architekturę, jakość i wyraz. Tworzymy architekturę kontekstu, która tworzona jest z myślą o człowieku i relacji użytkownika i architektury z uwarunkowaniami zewnętrznymi. Dom w Piasku jest przykładem architektury, która wykorzystuje kontekst otoczenia, tworząc przestrzenie przyjazne człowiekowi. Stawiamy na indywidualne projektowanie, rozmowy z inwestorem i poszukiwanie najkorzystniejszych rozwiązań. Tworzymy architekturę wolną od imitacji czy nieciekawego naśladownictwa. Zadajemy pytania i poszukujemy najwłaściwszej ścieżki, prowadzącej do realizacji zadania projektowego.  Współpracujemy z osobami świadomymi swoich potrzeb i oczekiwań względem poziomu i jakości architektury. Projektujemy, prowadząc dialog z inwestorem i otoczeniem. Nie boimy się twórczego podejścia do pracy, pamiętając o pragmatyzmie oraz śląskiej rzetelności. Przełamujemy stereotypy i poszukujemy najtrafniejszych rozwiązań. Jesteśmy świadomi, że dobra architektura to wspólny spacer architekta i inwestora. Tylko taka droga, doprowadzić może do owocnego finiszu. 

Dom Piasek

Architekci Pszczyna – architekci poszukujący kontekstu i dialogu

Nasze biuro projektowe zajmuje się w Pszczynie realizacją tematów z zakresu projektowania obiektów kubaturowych. Wśród naszych prac znajdują się projekty domów jednorodzinnych, budynki hotelowe oraz biura. Jednym z projektów naszej pracowni jest projekt architektoniczny Domu z ogrodem zlokalizowany kilkanaście minut drogi od Pszczyny. Dom zbudowany został na skraju lasu w ścisłym kontekście przyrodniczym. Pozwoliliśmy, by przyroda i architektura tworzyły wspólną całość, mogły się przenikać i oplatać. Dzięki temu wykształciliśmy interesujące przestrzenie, dając użytkownikom poczucie harmonii i bliskości natury. Dodatkowo naturalne materiały, czyli kamień i drewno, tworzą symbiozę z przyrodą, harmonizując architekturę. Domy zaprojektowane w duchu poszukiwania relacji z otoczeniem wykształcają wyjątkową jakość architektury. Są przyjazne dla użytkownika, utrzymując ścisłą relację z otoczeniem.

Projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz Pszczyna

Biuro projektowania wnętrz Genius Loci tworzy nietuzinkowe projekty także w Pszczynie. Troszczymy się o to, by projekt był wspólnym spacerem klienta i projektanta. Dbamy o to, by spacer ten był przygodą wyjątkową, zwieńczoną niezwykłym efektem. Projektujemy wnętrza prywatne, jak domy, mieszkania, apartamenty oraz lofty. Zajmujemy się projektowaniem wnętrz i przestrzeni komercyjnych oraz publicznych. Wśród naszych realizacji są przestrzenie biurowe, wnętrza hotelowe oraz restauracyjne. Mamy spore doświadczenie w projektowaniu salonów kosmetycznych oraz gabinetów spa. Jesteśmy laureatami konkursu Wnętrze Roku. Projektujemy wnętrza dla osób wrażliwych, poszukujących ciekawych rozwiązań oraz stawiających na jakość użytych materiałów. Dbamy o funkcjonalność przestrzeni i czytelność przyjmowanych rozwiązań. Jesteśmy obecni na każdym etapie projektowania, począwszy od konsultacji i koncepcji, poprzez projekty budowlane, aż po nadzory autorskie. Odpowiadamy za dobór najlepszych materiałów, koordynując przebieg prac i postęp prac wykonawczych. Służymy wsparciem na każdym etapie projektu. 

Dom Bieruń

Nasi klienci