ARCHITEKT PSZCZYNA

Architekt Pszczyna

Działamy jako Genius Loci Architekci interdyscyplinarne biuro architektoniczne Pszczyna. Naszym celem jest wykonywanie niepowtarzalnych projektów, które utożsamiają idee nowoczesnej, świadomej oraz zrównoważonej architektury. Chcemy wyróżnić się śmiałymi pomysłami, odważnymi koncepcjami oraz niesztampowym podejściem do wszelakich tematów związanych z designem. Zespół tworzony jest przez architektów i projektantów zajmujących się realizacją zleceń z zakresu budownictwa kubaturowego, designu wnętrz oraz produktu. Zasięg działalności studia rozciąga się na teren całego Śląska, w tym również Pszczyny oraz sąsiadujących miejscowości. Współpracujemy z inwestorami poszukującymi nieszablonowych i interesujących koncepcji, które wybijają się na tle katalogowej powtarzalności. Nazwa naszej pracowni projektowej zaczerpnięta jest z łacińskiego określenia genius loci, oznaczającego opiekuńczego ducha miejsca. Odnosi się ona bezpośrednio do sposobu projektowania, jaki zdecydowaliśmy się obrać poszukujemy relacji i kontekstu otoczenia, które dopełniają naszą architekturę. Dzięki temu możemy tworzyć przestrzenie przyjazne dla użytkowników, epatujące pozytywną energią oraz podkreślające naszą więź z naturą.

Dom Łubki

Architekci Pszczyna – architekci dla miasta o wyjątkowych wartościach

W swojej działalności biuro projektowe przywiązuje ogromną wagę do oferowania klientom twórczego podejścia oraz świeżego spojrzenia na zagospodarowanie przestrzeni. Liczy się dla nas aby współpraca mogła zaowocować opracowaniem spójnej, funkcjonalnej i harmonijnej wizji. Biuro projektowe Genius Loci Architekci Pszczyna zostało założone w 2007 roku przez małżeństwo architektów Marię i Jacka Rypułów. Wiele lat rzetelnej i twórczej pracy zaowocowało przygotowaniem oraz finalizacją licznych projektów, które urozmaicają koloryt miejscowej architektury – w samej Pszczynie oraz na terenie innych miejscowości na terenie całej Polski. Jako wszechstronnie działające biuro projektowe oferujemy naszym klientom wsparcie na każdym etapie inwestycji – od wstępnych analiz i projektów koncepcyjnych, poprzez pełno branżowe projekty budowlane, aż po nadzory autorskie. Działalność studia jest doceniana w szczególności przez inwestorów którzy poszukują nowatorskich rozwiązań pozostających w ścisłym związku z ich otoczeniem.

Aparthotel Rększowice

Architekt Pszczyna – żyję lokalnie, myślę globalnie?

Doświadczenie zgromadzone w kraju oraz poza nim, staramy się wykorzystywać aby organicznie wplatać nasze pomysły do krajobrazu lokalnego budownictwa. Tworzymy architekturę kontekstu, która inspirowana jest myślą o człowieku, a inspiracji dla naszych projektów poszukujemy głównie w pięknie naturalnych formacji, roślin oraz faktur. Przykładem tego typu realizacji jest zaprojektowany przez nas Dom w Piasku. Naszym zamierzeniem było aby budynek reprezentował nurt architektury czerpiącej z kontekstu otoczenia, dzięki czemu mogą powstawać przestrzenie przyjazne człowiekowi. W działalności studia Genius Loci Architekci stawiamy przede wszystkim na indywidualne podejście, rozmowy z inwestorem i poszukiwanie najkorzystniejszych w danym przypadku rozwiązań. Chcemy aby architektura Pszczyna wolna była od imitacji czy nieciekawego naśladownictwa. Zadajemy pytania i poszukujemy najwłaściwszej ścieżki, prowadzącej do realizacji zadania projektowego. Współpracujemy z osobami świadomymi swoich potrzeb i oczekiwań względem jakości architektury. Projektujemy, prowadząc dialog z nie tylko z samym inwestorem, ale także z otoczeniem, które w zamyśle ma funkcjonować jako element realizacji – nie tylko jej tło. Nie stronimy od twórczego podejścia do pracy, pamiętając jednocześnie o pragmatyzmie oraz śląskiej rzetelności. Przełamujemy stereotypy i poszukujemy najtrafniejszych rozwiązań. Jesteśmy świadomi, że dla powstania dobrej jakościowo architektury konieczna jest wspólna praca koncepcyjna ze strony architekta i inwestora. Wierzymy, że takie działanie doprowadzić może do owocnego domknięcia prac. 

Dom Piasek

Architekci Pszczyna – architekci poszukujący kontekstu i dialogu

Nasze biuro projektowe zajmuje się realizacją zleceń z zakresu projektowania obiektów kubaturowych. Architekt Pszczyna – wśród naszych prac znajdują się projekty domów jednorodzinnych, budynków pożytku publicznego, hoteli oraz biur. Jednym z najciekawszych konceptów zrealizowanych w obrębie działalności naszej pracowni jest projekt architektoniczny domu z ogrodem w Bieruniu zlokalizowany kilkanaście minut drogi od Pszczyny. Budynek zbudowany został na parceli umiejscowionej na skraju lasu – co oznaczało ścisły kontekst przyrodniczy, który posłużył nam za główną inspirację. Pozwoliliśmy, by przyroda oraz architektura stworzyły wspólną całość, mogły się wzajemnie przenikać i oplatać. Dzięki temu udało nam się stworzyć interesujące przestrzenie, dając ich użytkownikom poczucie harmonii oraz bliskości otaczającej przyrody. Dodatkowo, wykorzystane w projekcie naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno, wspierają wizualnie symbiozę z otoczeniem, harmonizując architekturę. Wierzymy w to, że domy zaprojektowane w duchu poszukiwania i budowania relacji z otoczeniem pozwalają na wykształcenie nowej jakości w obrębie architektury. Dążymy do tego aby tworzone przez nas zabudowania pozostawały przyjazne dla użytkownika, a przy tym mogły utrzymać ścisłą relację z otoczeniem. Kontekst krajobrazu w którym przychodzi nam zaaranżować przestrzeń mieszkalną mocno rzutuje na finalny wygląd proponowanych przez nas realizacji. 

Projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz Pszczyna

Biuro architektoniczne Pszczyna Genius Loci tworzy nietuzinkowe projekty – lokalnie, na Śląsku oraz na terenie całego kraju. Architektura stanowi główną, aczkolwiek nie jedyną odnogę naszej działalności. Zajmujemy się także projektowaniem wnętrz i przestrzeni publicznych o charakterze komercyjnym. Wśród naszych zakończonych realizacji znajdują się liczne biura, wnętrza hotelowe oraz przestrzenie restauracyjne. Mamy spore doświadczenie w projektowaniu salonów kosmetycznych oraz gabinetów odnowy biologicznej. Jesteśmy laureatami konkursu Wnętrze Roku. Według nas, jeśli dąży się do organicznego łączenia nowoczesnych zabudowań z otaczającą je naturą, to dlaczego poprzestawać jedynie na tworzeniu projektu samego obiektu. Projektujemy wnętrza dla osób wrażliwych, poszukujących ciekawych rozwiązań oraz stawiających na jakość użytych materiałów. Dbamy o funkcjonalność przestrzeni i czytelność przyjmowanych rozwiązań. Jesteśmy obecni na każdym etapie projektowania, począwszy od konsultacji i koncepcji, poprzez projekty budowlane, aż po nadzory autorskie. Odpowiadamy za dobór najlepszych materiałów, koordynując przebieg prac i postęp prac wykonawczych. Służymy wsparciem na każdym etapie projektu. Od wielu lat mamy już okazję projektować wnętrza prywatne, jak np. domy, mieszkania, apartamenty oraz lofty. Troszczymy się o to, aby zetknięcie różnych koncepcji oraz samo projektowanie zaowocowało wyjątkową przygodą i udaną współpracą między klientem a projektantem.

Dom Bieruń

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]