Kolorystyka wnętrz biurowych – na co zwrócić uwagę i jakie kolory wybrać a jakie omijać?

Kolorystyka wnętrz biurowych – na co zwrócić uwagę i jakie kolory wybrać a jakie omijać?

Nowoczesne biuro nieodłącznie już kojarzy się z dobrym designem, wykorzystaniem stylowych mebli, pięknymi gabinetami i funkcjonalnymi pokojami konferencyjnymi. Nie trudno domyślić się, że za dobrym designem wnętrza biurowego kryje się także odpowiednia kolorystyka. Odcienie obecne na ścianach, meblach oraz dodatkach mają bowiem wpływ nie tylko na dobre samopoczucie ale także produktywność przy pracy oraz kreatywność!

Biuro nie powinno jednak straszyć wyłącznie bielą i szarościami. W połączeniu ze zbyt mocnym, chłodnym oświetleniem przestrzeń okaże się przygnębiająca, a praca w podobnym otoczeniu będzie szczególnie męcząca. Jakimi kolorami przełamać biurową monotonię?

Nowoczesne biura pełne koloru

Uznaje się, że utrzymaniu skupienia i koncentracji najlepiej sprzyjają kolory neutralne (biele, beże, brązy, szarości). Rzecz jasna, jest to kwestia indywidualna. Z pewnością niektóre osoby lubią znajdować się w otoczeniu nasyconych, energetyzujących kolorów. Projektując jednak nowoczesne biuro aranżacje muszę być na tyle uniwersalne, aby wpisać się w potrzeby wszystkich pracowników.

Co jednak warto zrobić, to przemycać do wnętrza kolor w postaci akcentów. Najlepiej do tego celu sprawdzają się rośliny. Większe i mniejsze, w kolorowych donicach, dekoracyjnych osłonkach, do postawiania na biurkach oraz stołach, a być może nawet coś bardziej oryginalnego, jak np. pnące się po ścianach pnącze epipremnum lub bluszczu? Zieleń jest kolorem kojącym, który ożywi przestrzeń biura poprzez wprowadzenie elementów organicznych.

A skoro o naturze mowa – nowoczesne biura znakomicie ociepla uzupełnienie wystroju o dodatki z drewna. Czy to pod postacią mebli, czy też dekoracyjnych paneli na ścianie, warto w projekcie uwzględnić obecność organicznych surowców. Dzięki nim cała aranżacja staje się przytulna, ale nadal może prezentować się w pełni profesjonalnie i elegancko.

Kolor w odpowiedniej dawce: biura nowoczesne

Główną zasadą przy doborze palety kolorystycznej w biurze jest zestawianie większych połaci odcieni neutralnych z drobniejszymi akcentami. Ściany rzecz jasna nie muszą być białe. Wnęki lub dobrze doświetlone zakątki pomieszczenia można pomalować na mocniejszy odcień, albo postawić na elegancką fototapetę z nietypowym motywem. Kolorystyka jest dowolna – ważne natomiast aby biura nowoczesne komponować z wykorzystaniem barw, które nie męczą wzroku i nie są przytłaczające. O odpowiedni dobór dodatków zadba dekorator wnętrz, dzięki czemu nawet tak oficjalna przestrzeń jak biuro, nie będzie wydawało się mdłe czy nieciekawe.

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami

Nasi klienci