Projekt lampy Avocado

Typ:

Lampa wisząca

Materiały:

Sklejka, stal,

Rok:

2018

Projekt lampy Avocado

Lampa Avocado posiada niezwykle subtelny kształt, który w oczywisty sposób nasuwa skojarzenia z tytułowym owocem. Delikatna linia i wyrazistość formy, to cechy charakterystyczne tego produktu. Projekt lampy zaczęliśmy z myślą stworzenia produktu łagodnego, niezwykle plastycznego, który będzie pięknie rozświetlał wnętrza. Chcieliśmy, by lampa dawała dużo bardzo łagodnego światła.

Lampa Avocado
Lampa Avocado
Lampa Avocado

Projekt lampy o eliptycznej formie

Zaproponowaliśmy obłą formę zbliżoną do elipsy. Stąd ta harmonijna forma, pozbawiona kątów ostrych. Wykonana ze sklejki, wyjątkowo plastycznego materiału, któremu mogliśmy nadać taki a nie inny kształt, zachowując dogodne proporcje lampy w relacji z jej grubością. Kolejnym wyzwaniem było znalezienie sposobu na to, by lampa świeciła mocnym strumieniem świetlnym a jednocześnie światłem, które jest miłe dla oka i nie daje niemiłych refleksów. Osiągnęliśmy to dzięki wykorzystaniu taśm ledowych jako źródła światła oraz otwarcie lampy w dwóch kierunkach. Świeci ona zarówno w dół, światłem mocnym oraz ku górze w stronę sufitu, światłem łagodnym. Dodatkowo wykorzystaliśmy w projekcie specjalnie grawerowaną pleksi, która równomiernie rozsyła oświetlenie, równomiernie świecąc całą swoją powierzchnią. Taki zabieg pozwala na uzyskanie bardzo przyjemnego oświetlenia wnętrz.

Lampa Avocado
Lampa Avocado
Lampa Avocado

Projekt lampy - rzeźby

Lampa jest swobodnie zwieszona z sufitu na trzech cieniutkich stalowych linkach. Dzięki temu sprawia wrażenie swobodnego zawieszenia w przestrzeni. Lampa rzeźba ubogaca wnętrza, nadając im charakteru. Zaprojektowana w taki sposób, że może być zawieszona nie tylko w poziomie, ale również w różnych konfiguracjach skosów i nachyleń. Ważnym aspektem projektowym przy tworzeniu tego produktu, było stworzenie takiej lampy, która jest nie tylko źródłem światła wieczorami i nocą, ale również ozdobą wnętrza w ciągu dnia.

Lampa Avocado
Lampa Avocado
Projektowanie elementów wnętrz

Projekt lampy o rdzawej powłoce

Seria Avocado to dwa rozmiary lamp, które mogą być swobodnie użyte zarówno w komplecie jak i pojedynczo. Dodatkowo zaprojektowaliśmy różne warianty wykończeniowe. Dwa z użyciem naturalnego oleju w kolorze brązu oraz bieli oraz jeden z użyciem rdzawej blachy. Rdzawa blacha to jeden z ulubionych materiałów stosowanych przez markę Gie El, dla której produkt został zaprojektowany.

Zobacz produkt na stronie Gie El.

 

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]