Wnętrze Loft 2

Lokalizacja:

Gliwice, Polska

Rok:

2012

Loft w Gliwicach

Projekt apartamentu mieszkalnego w rewitalizowanym budynku po niegdysiejszym spichlerzu. Budynek zlokalizowany w ścisłym centrum Gliwic, przekształcony na nowoczesny budynek mieszkalny. Loftowy charakter apartamentu przejawia się w jego otwartym układzie przestrzennym oraz historycznym otoczeniem naturalnych mteriałów, cegła i drewna oraz tradycyjnymi łukowymi oknami. Aż trudno uwierzyć, że to w tym miejscu przed laty prowadzona była działalność przemysłowa, a wnętrza przeznaczone były dla maszyn i obsługujących je pracowników. Wykorzystanie budynków i wnętrz industrialnych na potrzeby mieszkaniowe to synonim współczesności. To dobry wybór dla poszukujących wnętrz z charakterem i duszą, odbiegających w swej stylistyce od typowej zabudowy mieszkaniowej.

Projektowanie wnętrz

Projekt wnętrz z użyciem naturalnych materiałów

Wnętrze apartamentu to przestrzeń otwarta nacechowana historyczną tkanką cegły oraz robiącego wrażenie drewnianego stropu o wyjątkowo rzeźbiarskim charakterze. Cegła i drewno zostały poddane restauracji, ślicznie odnowione i zabezpieczone na potrzeby funkcji mieszkalnej. To co cechuje naturalne materiały, to ich długowieczność i dojrzewanie wraz z upływem czasu. Wrażliwe oko docenia piękno natury i jakość prawdziwych materiałów. Naturalne materiały to wybór ponadczasowy, który ubogaca i dodaje wnętrzom charakteru.

Projektowanie elementów wnętrz

Projekt wnętrz o oryginalnych rozwiązaniach

Wnętrze i charakter użytkowania pozwoliły na zachowanie funkcji w charakterze typu open space. Jest to przestrzeń, w której przeplatają się ze sobą pomieszczenia kuchni, jadalni salonu czy gabinetu jako miejsca domowej pracy. Sypialnia wydzielona z przestrzeni ogólnej za pomocą wysuwanych skrzydeł drzwiowych pokrytych drewnem. Daje to możliwość zachowania prywatności. Nowatorskim rozwiązaniem było wykorzystanie we wnętrzu materiału cor-ten, czyli blachy rdzawej w zabudowach meblowych. Ten interesujący materiał współgra z użytymi materiałami, wyjątkowo dobrze komponując się z cegłą i jej kolorystyką. Posadzka powleczona została żywicą o neutralnej barwie, która stworzyła możliwość zastosowania graficznych akcentów.

Projektowanie wnętrz

Projekt wnętrza z charakterem

We wnętrzu stworzona została specjalna instalacja oświetleniowa. Zaprojektowana tak, by w organiczny sposób rozprowadzać światło, dając uniwersalność lokalizacji punktów świecących. Rozwiązanie to zabezpiecza drewniany, historyczny strop przed niepotrzebnym naruszeniem jego tkanki. Instalacja oświetleniowa została poprowadzona w widocznych przewodach ochronnych po zewnętrzu drewnianych belek. Rozwiązanie takie wpisuje się w loftowy charakter wnętrza, z poszanowaniem istniejących walorów estetycznych i materiałowych.

Projektowanie wnętrz

Projekt wnętrz z minimalistycznymi meblami

Uzupełnieniem architektury wnętrza są meble, które swoją formą nie zaburzają estetyki wnętrza. Są funkcjonalnym dodatkiem. Dobrane z troską i dbałością o detal i komfort użytkowania. Wsród nich ikony wnętrzarskiej awangardy. Meble, które ubogacają swym wzornictwem wnętrza, nadają im klasy i szyku. Meble są niezwykle ważnym elementem wyposażenia wnętrz. Ich dobór wpływa na jakość i odbiór architektury wnętrz. Realnie przekłada się także na jakość i komfort użytkowania.

Projektowanie wnętrz

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]