Architektura Dom Na Wsi

Lokalizacja:

Wyry, Polska

Rok:

2013

Projekt kameralnego domu na wsi w Wyrach

Archetypiczna forma prostej bryły o dwuspadowym dachu. Wzorzec zaczerpnięty z lokalnej zabudowy. Pociągła bryła jak w typowej stodole. Prostota i ukłon w stronę tradycyjnej sztuki budowlanej. Dom parterowy przytulny i kameralny. Po prostu domek na wsi. Takie założenie przyświecało nam przy tym projekcie i takie oczekiwania stawiał inwestor.

Projekt domu o ponadczasowych materiałach w Wyrach

Po raz kolejny z desek projektowych pracowni Genius Loci Architekci wychodzą cegła, drewno i beton. Są to bardzo wdzięczne materiały, z których tworzyć można wyjątkowe kompozycje architektoniczne i projekty interesujących domów. Materiały te użyte w projektach domów, będą służyć mieszkańcom przez długie lata, wydłużając okres żywotności budynku, dodając mu uroku i oryginalnego charakteru. 

Architekci, którzy obecni są na budowie

Naturalne materiały takie jak cegła wymagają fachowego położenia i doświadczonej ręki murarza. Architekci z pracowni Genius Loci wspólnie z obecnymi na budowie fachowcami omawiają detale projektowe i sposób obróbki i ułożenia takich czy innych materiałów. Przestrzeń budowy jest żywym organizmem, który wymaga nadzoru architekta i reakcji na poszczególnych etapach budowy.

Projekt domu o nowoczesnym tarasie< w Wyrach

Część tarasową tego domu kształtuje materiałowo beton. Prawdziwy, wylewany w szalunkach na placu budowy. Zatopione w nim duże okna okna otwierają przestrzeń salonu i jadalni na otaczający ogród i pobliski las. Ten nowoczesny akcent przełamuje monolit formy reszty domu, stanowiąc ciekawy akcent oraz kształtując przestrzeń tarasu. Taras to część domu, która jest naturalnym przedłużeniem części dziennej. To tu toczy się życie na pograniczu ogrodu i domu. Projekty domów od Genius Loci Architekci kładą duży nacisk na właściwie zaprojektowane tarasy, o odpowiedniej ekspozycji i relacji dom-ogród.

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]