Architektura Dom Kryty Gontem

Lokalizacja:

Bojszowy, Polska

Rok:

2013

Projekt domu na wsi

Bojszowy, niewielka miejscowość na śląsku, w sąsiedztwie Pszczyny, Tychów i Bierunia. Miejscowość rolnicza, która w ostatniej dekadzie przeżywa niesamowity rozwój, typowy dla urbanizacji podmiejskich miejscowości. Bliskość dużych miast sprzyja powstawaniu domów, które zlokalizowane w krajobrazie wiejskim, są idealnie skomunikowane z satelitarnymi miastami.

Projekt domu krytego gontem

Dom kryty gontem – naturalnym materiałem, prawdziwym drewnem. Drobne i plastyczne elementy tego materiału świetnie komponują się na elewacji i we wnętrzu domu. Oczywiście, właściwie położone, tworzą solidną ochronę przed deszczem, śniegiem i słońcem. Jest to naturalny materiał, który zmienia się z czasem, dojrzewa wraz z budynkiem, szlachetnieje i nabiera wartości estetycznej.

Projekt domu w przepięknym otoczeniu

Klimatyczny dom na wsi zaprojektowany jest w taki sposób, by otwierać się na otaczający krajobraz pól i łąk. Przestronny taras, duże przeszklenia i panoramiczne okna, dają możliwość dobrego doświetlenia wnętrza, wpuszczając światło i widoki otaczającej przyrody. Dom kryty gontem wyposażony w dwa tarasy. Jeden z części dziennej w bezpośrednim sąsiedztwie salonu. Drugi bezpośrednio przy sypialni. Dla komfortu użytkowania, oba częściowo zadaszone.

Projekt domu o harmonijnej kompozycji brył

Dom tworzy główna część pokryta dwuspadowym, bezokapowym dachem. Odpowiadając na potrzeby funkcjonalne oraz uzupełniając kompozycję, dołożyliśmy do projektu “pudełko” zakończone stropodachem. Część tę całkowicie pokryliśmy gontem. Bryła prosta, subtelna.

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]