Biuro z klasą – czyli jak zadbać o profesjonalny wizerunek swojej firmy
Odpowiednia prezencja miejsca pracy stanowi klucz do sukcesu każdej firmy. Eleganckie biuro zachęca do przyjmowania w nim gości, a przy tym pozytywnie wpływa na komfort oraz wydajność pracy. Jak uzyskać nowoczesny i oryginalny efekt, bez wrażenia oficjalnej czy nawet chłodnej atmosfery? Podpowiadamy.
Jak stworzyć przytulne i nowoczesne biuro
Przez lata przestrzenie biurowe kojarzone były z chłodną paletą barw, zimnym oświetleniem, obecnością szkła oraz elementów metalowych. Trudno spierać się w kwestii praktyczności podobnych rozwiązań – aby jednak nowoczesne biuro zachwycało także przyjazną atmosferą, trzeba czegoś więcej. Za wrażenie ciepła we wnętrzu odpowiada nie tylko paleta obecnych w nim barw, ale także rodzaj zgromadzonych w nim faktur. Najlepiej aby były one zróżnicowane, dzięki czemu połączenie będzie ciekawe dla oka.
Co bardziej kojarzy się z przytulnością i ciepłem niż przyjemna w dotyku struktura surowego drewna? Nawet pracując przy zaaranżowaniu większej przestrzeni, zaadaptowanej pod pracę w tzw. open space, warto uzupełnić wnętrze o elementy drewniane. Można wprowadzać je jako akcent w zabudowie, w wykończeniu mebli, a także na ścianach lub pod sufitem, np. odsłaniając belki stanowiące element więźby dachowej. Drewno jest elementem neutralnym we wnętrzu, dzięki czemu z łatwością można dobrać do danego odcienia paletę kolorystyczną, która pozwoli mu jeszcze wyraźniej wybrzmieć.
Projekt biura można także urozmaicić przy pomocy koloru. Akcenty w postaci żywych odcieni, nie muszą dominować wnętrza, ale z całą pewnością w ciekawy sposób przełamią chłodną biel ścian. Połączenia szarości (obecnej np. w strukturze surowego betonu) z przygaszonymi odcieniami butelkowej zieleni, ciemnego granatu, niebieskości lub terakoty, znakomicie ilustrują nowoczesne podejście do wykorzystania koloru w aranżacji wnętrza.
Projekt biura firmy – reprezentacyjna przestrzeń do pracy i spotkań
Dobry projekt biura firmy musi jednak przede wszystkim obrać sobie za cel funkcjonalność. W końcu aranżowana przestrzeń dedykowana jest przede wszystkim pracy – musi zatem umożliwiać utrzymanie skupienia. Wygodne fotele, przestronne biurka oraz dobre oświetlenie, to elementy, których nie sposób pominąć w projekcie. Odpowiednie rozmieszczenie punktów światła pozwala manipulować charakterem wnętrza.
Każde biuro wymaga także odpowiedniego miejsca do przeprowadzania spotkań. Sala konferencyjna nie musi jednak znajdować się w osobnym pomieszczeniu. Zamiast tego można wizualnie odseparować stół konferencyjny, odgradzając go np. przy pomocy lekkiej ścianki działowej lub parawanu. Przestronność przestrzeni biurowych to klucz do sukcesu. Współczesne technologie potrafią zachować właściwą akustykę przy pełnej transparentności przestrzeni. Ważne, aby pomieszczenia były nietuzinkowe i przez to przyjazne w odbiorze. Tak, by praca w nich była inspirująca i kreatywna.