Krzesło COE

Typ:

Krzesło

Materiały:

Metal, biotworzywo

Rok:

2022

Projekt krzesła COE

Pracownia Genius Loci zaprojektowała minimalistyczną linię mebli w duchu zrównoważonego rozwoju. Krzesło COE utrzymane w stonowanej kolorystyce charakteryzuje się współczesną estetyką projektową oraz zminimalizowanym, zredukowanym detalem.

Projekt lekkiego krzesła

Prostota formy wynika z położenia nacisku projektowego na funkcjonalność mebla i ergonomię jego użytkowania. DNA kolekcji tworzy zrównoważona produkcja, która wynika z użycia lokalnych komponentów oraz lokalnej produkcji. Atutem kolekcji wynikającej z minimalistycznego wyglądu jest możliwość kompaktowego pakowania i dostarczania do klientów w formie małogabarytowych paczek, co przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego. A to z kolei dopisuje się do zrównoważonego charakteru całej kolekcji. Każdy z elementów kolekcji ma za zadanie spełnić wyraźnie sprecyzowane parametry wagowe, które dają możliwość przesyłki mebla w formie bezpaletowej, czyli takiej którą kurier ma możliwość podnieść siłą własnych mięśni.

Projekt krzesła

Prostota kolekcji i użytych materiałów ma silnie zbudowaną ideę projektową oraz kładzie nacisk na zrównoważony rozwój. Genius Loci po raz kolejny zwraca uwagę na fakt wzorniczego „mniej znaczy więcej”.  Prowokuje do stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi o przyszłość produkcji elementów wyposażenia wnętrz i idącej w parze odpowiedzialności za przyszłe pokolenia i ekologiczny charakter przemysłu.

 

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]