Projekty parków – wyjątkowe i spektakularne

Przygotowujemy różnorodne projekty parków – miejskich oraz osiedlowych. W dzisiejszych czasach dla wielu osób mieszkających na co dzień w mieście kontakt z naturą jest niezwykle ważny. Dobrze raz na czas odpocząć od ciągłego widoku betonu i zabudowań, aby odpocząć trochę w cieniu drzew, wyciszyć się czy wybrać się na spacer. Studio projektowe Geniusz Loci Architekci działa bardzo wszechstronnie, dlatego też możemy oferować naszym klientom realizacje o różnorodnym charakterze. Zachęcamy do kontaktu – tworzymy w ścisłej konsultacji z klientem, dzięki czemu możemy w finalnym projekcie ując wszelkie wytyczne, które sprawią, że inwestycja okaże się sukcesem. 

Projekty parków miejskich zawierają w sobie zwykle kilka stref, z czego w każdej z nich można skupić się na wybranej aktywności, jak np. jeździe na rowerze po wytyczonej pod to ścieżce, ćwiczeniom na wolnostojących maszynach, a także rodzinnie spędzić czas z dziećmi zabierając je na plac zabaw. Zaufaj naszemu doświadczeniu zdobytemu przez wiele lat współpracy z klientami i podwykonawcami – stworzymy wyjątkowe założenie parku. 

Przestrzeń dla lokalnej społeczności – projekty parków miejskich

Dla pomniejszych społeczności, np. mieszkających na osiedlach strzeżonych, możliwość wyjścia na spacer i poczucia bliskości natury odgrywa bardzo ważną rolę. Naszym klientom proponujemy projekty parków miejskich, które mają nie tylko dawać mieszkającym w pobliżu możliwość złapania oddechu, ale także mających upiększyć okolice. Nie ma chyba nic bardziej przygnębiającego, niż panorama miasta pozbawiona jakichkolwiek plam zieleni. Mniejsze oraz większe parki są istotnym elementem w strukturze całego miasta. Warto zatem aby były dobrze rozplanowane, najlepiej przez architektów kochających inspiracje naturą i roślinnością. Proponujemy tworzenie koncepcji większych parków miejskich oraz tych nieco mniejszych – zieleńców zlokalizowanych na terenach osiedli, kompleksów czy kampusów. 

W portfolio naszego studia projektowego można doszukać się różnorodnych realizacji i koncepcji na organizowanie przestrzeni – nawet jeśli jest to projekt parku – wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań, architektonicznych i dobrej jakości designu. W obrębie parku można wydzielić miejsce do rekreacji, uprawiania sportów, zabawy z dziećmi, jak np. place zabaw, a także strefy dedykowane odpoczynkowi. Wewnątrz parku może zostać założony ogród. Wzdłuż alejek może rozciągać się soczysta trawa, na której można rozrzucić koc i wypocząć pod drzewem. Ławki, odpowiednie oświetlenie, a także elementy dekoracyjne mogą sprawić, że niezależnie od jego powierzchni, prak może oferować wiele sposobów na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Genius Loci Architekci oferują swoim klientom najlepsze projekty parków miejskich, osiedlowych oraz innych założeń o podobnym charakterze. 

W mieście, a jednak bliżej natury – projekt parku

We współpracy ze studiem można liczyć na opracowanie wyjątkowej koncepcji, która będzie opierała się na wykorzystaniu zastanego krajobrazu otoczenia. Dobre projekty parków powinny móc jak najlepiej wykorzystywać to, co ma do zaoferowania dany teren. Jego ukształtowanie oraz roślinność mogą stać się ważnym elementem przyszłego parku. Jednocześnie korzystamy z nowoczesnych technik i metod organizacji przestrzeni, które umożliwiają stworzenie miejskich zieleńców odpowiednich dla osób w każdym wieku – dzieci, dorosłych oraz osób starszych. Dzięki temu wszyscy członkowie lokalnej społeczności bez przeszkód mogą korzystać z przestrzeni parku. 

Studio projektowe Genius Loci Architekci od lat zdobywa doświadczenie, angażując się w różnorodne przedsięwzięcia dotyczące projektowania obiektów kubaturowych, wystroju wnętrz, ogrodów oraz przestrzeni biurowych i hotelowych. Przygotowywane przez nas projekty parków realizować mogą promowane przez nas postulaty – bliskości z naturą oraz zapewnieniu człowiekowi miejsca relaksu oraz wyciszenia. Serdecznie zachęcamy do kontaktu i umówienia się na konsultację. 

Nasi klienci