Projekty ogrodów – wspaniały ogród tylko dla Ciebie

Dopełnieniem każdego domu jest ogród. Kompozycja kwiatów, krzewów, ozdobnych drzewek oraz starannie wytyczonych ścieżek zachwyca swoim harmonijną formą, zachęcając do chwili relaksu. Z drugiej strony – ogród z gęstym dywanem trawy, drzewami i mnóstwem przestrzeni np. do rozstawienia mebli ogrodowych, zawieszenia hamaka lub zorganizowania grilla ze znajomymi. Co wybierasz? 

Jako działające na wielu polach studio projektowe Genius Loci Architekci, oferujemy naszym klientom projekty ogrodów, które znakomicie dopełnią wygląd domu, budynku biura czy reprezentacyjnej części hotelu. Aby móc odpowiednio zadbać o formę wszystkich roślin, ogród musi być najpierw odpowiednio zaprojektowany i założony. Dopiero dzięki temu przez kolejne lata można dopracowywać wygląd zielonej, przydomowej oazy. Serdecznie zachęcamy do współpracy – nasze projekty bardzo mocno czerpią z inspiracji naturą, dlatego też jak nikt inny zadbamy o to aby projekt ogrodu odzwierciedlił potrzeby właścicieli, a przy tym zbudował zachwycające otoczenie dla domu. 

Nowoczesne projekty ogrodów przydomowych

Tworzymy oryginalne projekty ogrodów przydomowych. W zależności od stylistyki, w której utrzymany jest dany budynek, warto zaaranżować ogród w taki sposób, aby jego wygląd korespondował z zabudowaniami. Nowoczesne, surowe w swojej formie budynki bardzo często dopełnia się przy pomocy schludnie zorganizowanego ogrodu – z wytyczonymi równo ścieżkami, kamiennymi elementami oraz roślinami takimi jak ozdobne trawy czy krzewy. Można w ten sposób uzyskać efekt przywołujący na myśl ogrody w stylu japońskim, które będą epatować spokojem i zachęcać do zażycia odpoczynku na tarasie lub w podwieszanym fotelu. 

Mieszkasz w pobliżu lasu? Wydaje Ci się, że założenie ogrodu będzie kłócić się z otaczającą go zielenią? Nic bardziej mylnego. Projekty ogrodów tzw. w stylu angielskim zakładają istnienie ogrodu bez wyraźnie wytyczonych granic, biegnącego wolno i wizualnie łączącego się z pobliskimi lasami. Pomożemy w zorganizowaniu przestrzeni w taki sposób, aby była w pełni funkcjonalna, piękna, a jej pielęgnacja była w pełni dopasowana do możliwości i potrzeb właścicieli. Wierzymy w żywy dialog między projektantem a klientem – zachęcamy do kontaktu oraz konsultacji. 

Projekty ogrodów przed domem muszą być dokładnie przemyślane, aby wykorzystywać dostępną przestrzeń, a jednocześnie odpowiadać potrzebom mieszkańców parceli. Jeśli kochasz pielęgnować rośliny i zajmować się pracą w ogrodzie, bujny ogród pełen różnorodnych odmian jest dla Ciebie. Często wyjeżdżasz służbowo i nie masz czasu na ogrodnictwo? Projekt ogrodu może zakładać wykorzystanie roślin niewymagających czasochłonnej pielęgnacji, a mimo to otoczenie domu będzie zachwycać – zarówno domowników, jak i gości. 

Zieleń zawsze w zasięgu wzroku – projekty małych ogrodów

W naszym portfolio znajdują się także projekty małych ogrodów. Nie zawsze do dyspozycji zapalonego ogrodnika jest dużo wolnej przestrzeni. Ważne więc jest odpowiednie planowanie, dzięki któremu ogród będzie pełnił funkcję miejsca do wypoczynku, a jednocześnie będzie zachwycał wyglądem. Mniejszy ogród może być zlokalizowany przed domem w zabudowie szeregowej, budynkiem biurowym, albo na niewielkim podwórku za budynkiem. Przemyślane rozplanowanie poszczególnych stref umożliwi zmieszczenie w każdej przestrzeni wielu różnorodnych roślin, miejsca na grządkę z ziołami lub roślinami ozdobnymi. Wybór należy do Ciebie. 

Zespół Genius Loci Architekci proponuje projekty ogrodów nowoczesnych – zaaranżowanych wedle potrzeb współczesnego użytkownika. Dzięki temu możliwe jest stworzenie przestrzeni, która będzie odpowiednia do wspólnego spędzania czasu całą rodziną, pozwoli odgrodzić się od drogi, będzie miejscem wyciszenia albo – będzie wyłącznie elementem estetycznym. Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Wierzymy, że nie istnieją przestrzenie niewłaściwe pod założenie ogrodu, ale za to wymagające nieco pracy i kreatywnego podejścia do zagospodarowania terenu. Zapraszamy! 

Nasi klienci