Projekt domku letniskowego w Rększowicach

Lokalizacja:

Rększowice, Polska

Rok:

2009

Projekt niewielkiego domu w Rększowicach

Projekt małego letniskowego domku w miejscowości Rększowice. Ta niewielka miejscowość położona w odległości 20km od Częstochowy, otoczona jest przez liczne lasy, łąki i pola. Działka zlokalizowana jest na wzgórzu o doskonałej południowej ekspozycji.

Dom Rększowice

Projekt małego domu letniskowego całorocznego w Rększowicach

Projekt domku letniskowego i otaczający go wkoło taras zrealizowano tak, by móc z niego korzystać o każdej porze roku i bez względu na pogodę. Solidne, nawisające wkoło podcienia podparte kamiennymi słupami, są idealnym miejscem, by zatopić się w hamaku z ulubiona książką bez względu na to czy świeci słońce czy też pada deszcz.

Dom Rększowice

Projekt małego domu w Rększowicach o wyjątkowej pojemności

Wnętrze domu to na parterze otwarta przestrzeń salonu z potężnym kominkiem, kuchni i jadalni. Poddasze to duża sypialnia z salonem kąpielowym i sporym oknem skierowanym na otaczającą przyrodę. Ukryte w ziemi piwnice mieszczą garaż i pomieszczenia magazynowe, gdzie czekają na wyjazd crossowe motory i górskie rowery.

Dom Rększowice

Projekt domu na wzgórzu w Rększowicach

Dom zlokalizowany jest na wzniesieniu. Stąd z jego okien i tarasów rozpościera się fascynujący widok. Projekt małego domu rozpoczęliśmy od wyszukania idealnego miejsca na sporej działce. W fazie projektowej, kiedy jeszcze budynek był w sferze planów, wyobraziliśmy sobie idealne miejsce dla tego domu. Usiedliśmy na działce i dyskutowali o kształcie i wyrazie przyszłej architektury. Wiedzieliśmy już gdzie ma stanąć przyszły dom i jak będzie wyglądał, by harmonijnie wpisać się w otoczenie.

Dom Rększowice

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]