Nowoczesny dom z dostawą na działkę – jak wyglądają projekty domów modułowych?

Nowoczesny dom z dostawą na działkę – jak wyglądają projekty domów modułowych?

Budowa domu kojarzy Ci się z kosztownym i długotrwałym procesem, który pochłania oszczędności, czas i energię? To wcale nie musi tak wyglądać. Wystarczy, że sięgniesz po nowoczesne technologie, które umożliwiają postawienie budynku od podstaw w kilka miesięcy. Brzmi jak zabawna mrzonka rodem z amerykańskich filmów? Niekoniecznie. Dowiedz się, jak wygląda projekt domu modułowego. 

Postawienie domu modułowego jest bardzo proste i porównaniu do klasycznej budowy trwa bardzo krótko. Jednak niezależnie od systemu budowania, najpierw musisz zaplanować budynek. Zastanawiasz się, jak wygląda projekt nowoczesnego domu modułowego?

Dom modułowy – co to jest?

Nowoczesny dom modułowy powstaje z elementów, które zostały wcześniej przygotowane w fabryce. Konstrukcja zawiera okna, ściany od wewnątrz są pokryte płytami G-K, a zewnętrzne części ocieplone. Dom zawiera także instalacje oraz konstrukcję dachu. Moduły mają standardowe wymiary, dlatego połączenie ich w całość jest bardzo proste i szybkie. Taki obiekt montuje się na wcześniej przygotowanym fundamencie. Od rozpoczęcia prac w fabryce do zainstalowania budynku na działce może minąć od 2 do 8 miesięcy. Sam montaż zajmuje tylko kilka tygodni. Cena domu modułowego zależy od jego metrażu, wykorzystanych technologii oraz materiałów budowlanych. Niemniej koszt budowy może być zbliżony do konstrukcji murowanej.

Projekt domu modułowego – jak wygląda?

Zastanawiasz się, jak wygląda prawdziwy dom modułowy? Projekt może uwzględniać jednosezonowy budynek o prostej konstrukcji bez dachu lub dom całoroczny wykonany z kilkunastu modułów. Projekt domu modułowego odznacza:

  • odpowiedni kształt bryły – najlepiej prostopadłościanu lub sześcianu. Dzięki temu w każdej chwili można rozbudować budynek o dodatkowe pomieszczenia:
  • wysoka energooszczędność – projekt powinien objąć instalacje oraz systemy odnawialnych źródeł energii, które pomagają obniżyć roczne zapotrzebowanie energii do ogrzewania do (40 kWh/m2 na rok);
  • dobrze przemyślany i funkcjonalny układ pomieszczeń – po przygotowaniu oraz montażu modułów opcja podzielenia lub zmiany charakteru pokojów może okazać się kłopotliwa.

Dom modułowy, tak jak każdy budynek, musi spełniać określone normy i być dostosowany do działki oraz otoczenia. Dlatego projekt powinien zawierać plan architektoniczny, konstrukcyjny oraz instalacji sanitarnej i elektrycznej. Domy modułowe stanowią rozwiązanie na miarę współczesnych potrzeb. Jest to z pewnością opcja godna rozważenia, jeżeli przyszłym właścicielom zależy na możliwości szybkiego postawienia konstrukcji oraz ograniczaniu kosztów eksploatacji w kolejnych latach.

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]