Jak zaprojektować nowoczesną elewację domu?

Jak zaprojektować nowoczesną elewację domu?

Jeśli zależy Ci na tym, by dom prezentował się nowocześnie, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego bryłę, ale również wykończenie. Szczególnie ważny może być dobór materiałów na elewację. To właśnie one w znacznej mierze nadają charakter całej posesji! Dowiedz się, jak powinna wyglądać nowoczesna elewacja budynku i jakie rozwiązania są obecnie popularne.

Jak powinna wyglądać nowoczesna elewacja domu?

W Polsce szczególnie chętnie pokrywa się elewacje tynkami, jednak warto pamiętać, że dostępnych jest znacznie więcej rozwiązań. Zwykle to właśnie ich wykorzystanie pozwala uzyskać bardziej współczesny i po prostu ciekawszy efekt, który będzie się doskonale komponować z nowoczesną bryłą.

Nowoczesna elewacja jest przede wszystkim prosta, dlatego na jej wygląd należy zwrócić uwagę już przy wybieraniu lub tworzeniu projektu domu. Wybrane materiały wykończeniowe uzupełniają jedynie ten efekt. We współczesnych projektach stawia się przede wszystkim na minimalizm. Nowoczesności całej bryle zawsze dodają też duże przeszklenia i płaskie lub dwuspadowe dachy z niewielkimi okapami. Warto o tym pamiętać jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

Nowoczesna elewacja – nie tylko tynk

Tak naprawdę nowoczesna elewacja budynku może przyjąć wiele form. Uzyskanie zróżnicowanych rezultatów ułatwiają dostępne materiały wykończeniowe. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

  • Drewniana okładzina prezentuje się bardzo ciekawie, jeśli pokrywa jedynie część elewacji domu. Szczególnie dobrze w tej roli sprawdzają się kompozytowe deski elewacyjne, które świetnie wyglądają, a jednocześnie są łatwe w utrzymaniu. Pozostałą część ścian można pokryć gładkim tynkiem lub eleganckim kamieniem.
  • Sam kamień w połączeniu z tynkiem również będzie wyglądał nowocześnie, a jednocześnie ekskluzywnie. Podkreśl kamienną okładziną kontrastowym kolorze wybrane elementy elewacji, a będzie ona robić wrażenie.
  • Współczesna architektura bardzo dobrze „dogaduje się” również z betonem. Elewacja domu nowoczesna z pewnością może być pokryta tym materiałem. Beton architektoniczny ma również dodatkową zaletę – jest bardzo łatwy w utrzymaniu.

Należy pamiętać, że nowoczesna elewacja domu nie musi być jednolita. Najciekawsze projekty opierają się na łączeniu różnych materiałów, w szczególności tych wymienionych powyżej z tynkami (szczególnie w jasnych kolorach). Wyjątkowo dobrze wyglądają połączenia materiałów o chłodnym charakterze (np. betonu) z tymi znacznie cieplejszymi (np. drewnem) – to recepta na to, by powstała szczególnie stylowa elewacja domu. Nowoczesna architektura to również duże przeszklenia, w tym okna narożne oraz starannie zaprojektowana bryła.

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami

Nasi klienci