Czym wyróżnia się aparthotel na tle innych hoteli?

Czym wyróżnia się aparthotel na tle innych hoteli?

Baza noclegowa na świecie jest bardzo rozbudowana. Podróżujący goście mogą korzystać z pobytów w luksusowych hotelach i kameralnych pensjonatach. Mogą też wynajmować pokoje w kwaterach prywatnych, korzystać z przyczep campingowych na polach namiotowych lub postawić na nowoczesny aparthotel. Projekt ten zakłada wynajem apartamentów i mieszkań, ale na krótki czas.

Wśród ofert noclegów do wynajęcia coraz częściej można spotkać ogłoszenia o nowoczesnych aparthotelach. Są one popularne już na całym świecie, a ich rosnący udział na polskim rynku sugeruje, że także w naszym kraju są potrzebne tego typu miejsca. Łączą one w sobie hotel i mieszkanie, a konkretnej apartament, gdyż zazwyczaj są przestronne, elegancko urządzone. Można zarezerwować je zaledwie na kilka dni, a nawet godzin. Daje to dużą swobodę podróżującym w różnych celach, od rekreacyjnych i turystycznych po służbowe.

Aparthotel projekt inny niż wszystkie

Lubisz podróże, ale przebywanie poza domem jest dla Ciebie stresujące? Nie każdy preferuje noclegi w eleganckich hotelach, wiele osób czuje się w nich nieswojo i niezręcznie. Projekty aparthoteli zakładają kreowanie przestrzeni, która będzie przyjazna dla wszystkich gości, a zarazem bardzo dyskretna. Ty lub/i podróżująca z Tobą rodzina czy przyjaciele otrzymujecie na własność nie jeden czy dwa pokoje albo ciasne mieszkanie, lecz apartament, w którym dodatkowo oddawany jest do dyspozycji salon. Pokój dzienny z kuchnią to strefa wspólna, gdzie można się spotkać, porozmawiać, obejrzeć film. 

Projektowanie aparthotel zakłada wydzielenie pomieszczeń w taki sposób, aby przyjezdni mieli do dyspozycji:

  • sypialnie jedno-dwuosobowe z dużymi i wygodnymi łóżkami,
  • łazienkę z toaletą,
  • salon, pokój dzienny z aneksem kuchennym i stołem, przy którym można zjeść wspólny posiłek,
  • balkon lub taras.

Nowoczesny aparthotel, czyli jaki?

Obecnie taki rodzaj obiektów noclegowych cieszy się dużym zainteresowaniem. Ich rosnąca popularność wynika przede wszystkim z komfortowych warunków oraz prywatności i dyskrecji, o którą trudno w tłocznych hotelach. 

Projektowanie aparthoteli uwzględnia podział na strefy wspólne i osobiste, aby każdy z gości czuł się dobrze oraz komfortowo. Wnętrza są przestronne, ergonomiczne, mają wygodne meble do wypoczynku, kuchnie wyposażone w podstawowe sprzęty, a także telewizor i inny sprzęt elektroniczny. Pomimo wysokiego standardu cena za pobyt w apartamencie może być znacznie niższa niż za wakacje w hotelu, stąd propozycja spotyka się z uznaniem większych grup podróżujących razem oraz rodzin z dziećmi.

architekt krajobrazu, założycielka pracowni

Absolwentka Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektura Krajobrazu. Dyplom pod przewodnictwem dr hab. inż. arch. Marka Kowickiego, prof. PK. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu „Planowanie Krajobrazu i Gospodarka Przestrzenna.”

Nasi klienci

[logocarousel id=”865″]